Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

21.05.2012

Засідання Whisky Club у Хмельницькому 18.05.12

На засідання було винесено флагманську лінійку віскікурні Springbank з регіону Шотландії Campbeltown.
Засідання Whisky Club у Хмельницькому 18.05.12

Дегустаційна карта: 

Hazelburn 8 y.o.

Springbank 10 y.o.

Duncan Taylor Springbank NC2 13 y.o.

Longrow CV 

Спробували ввести оцінювання позицій за 100-бальноб шкалою.

Критерії: 75 балів - за те, що воно в нас стоїть у дегустаційній карті. 76-84 бала - віскі, яке тягне на трійку, пропонувати і (або) повертатися до нього не хотілось би. 85-94 бала - гарний, чудовий, питкий віскі, до якого хочеться повернутися не раз, який запам’ятовується. 95-100 балів - надзвичайно виразний, повнотілий, гармонійний та складний віскі, аромат і смак якого запам’ятовується на все життя.

 

Віскікурня Springbank - єдина віскікурня регіону Шотландії Кемпбелтаун, яка дистилює віскі цілий рік. Springbank в 2004 році відродили віскікурню Glengyle. Також там є маловідома віскікурня Glen Scotia, яка відкривається тільки сезонно. За словами Еркіна Тузмухамедова, ця віскікурня входить якщо не в пятірку, то в десятку кращих віскікурен світу наряду з Ardbeg, Lagavulin, The Macallan, Balvenie та іншими «класиками». Сьогодні компанія виробляє чотири лінійки віскі: Springbank, Longrow, Hazelburn і Kilkerran.

Першим виступив віскі Hazelburn 8 y.o. потрійної дистиляції. Доречі, це один з двох брендів, який піддається потрійній дистиляції на території Шотландії (другий - Auchentoshan з регіону Лоуленд). Молодий продукт - вперше дистилювався в 1997 році, у продаж поступив у 2005 році лімітом в 6000 пляшок, був розкуплений за 2 тижня. Названий на честь однієї з закритих віскікурен Кемпебелтауна. Аромат віскі легкий і тонкий, з нотами малини, щербету, ванілі, солоду. Смак віскі елегантний, дуже солодкий, ноти ванілі, відтінки дуба і спецій. Гострий вишуканий післясмак. Дуже гарно прослідковується ірландський стиль.

Оцінка Whisky Club - 85 балів.

Наступним виступив Springbank 10 y.o. Дистиляцію робітники називають "Два з половиною раза", бо в купаж входять спирти як подвійної, так і потрійної дистиляції. Середня ступінь обробки солоду торфом. Витримка в бочках з-під бурбону та хересу (40% / 60%). Ароматний букет спецій (гвоздика і духмяний перець), морська свіжість, нотки фруктів, ванілі і солоду. Смак віскі пряний, насичений нотами солоду, дуба, спецій, мускатного горіха. Нюанси солі відчутні в довгому післясмаку.

Оцінка Whisky Club - 87 балів.

Всіх поклав на лопатки наступний зразок незалежного ботлера Duncan Taylor Springbank NC2 13 y.o. Віскі після дистиляції викуповується ботлером і витримується на території віскікурні, але у бочках, які ретельно відбирають майстри. Зберігається стиль, але різнобарв’я смаків, ароматів і розвитку віскі в бокалі, залишають поруч з пляшкою надовго. В чудовому насиченому ароматі віскі домінують тони ірису, які поступово доповнюють відтінки апельсинової цедри і естрагону. Прикрашають цей букет приємні солодкуваті нотки полуничного джему. Віскі дуже цікаве, маслянисте, солодко-солоне у смаку. Смак, який у собі поєднує родзинки, суміші сухофруктів і імбиру. Також присутні відтінки полуничного мармеладу з ледь помітними нотками м'яти. Тривалий післясмак наповнений тонами інжиру.

Оцінка Whisky Club - 90 балів.

Завершив вечір Longrow CV. Віскі дистилюється з 1973 року. Перша перегонка була проведена в якості експерименту, щоб довести те, що можна зробити односолодовий віскі в стилі острову Айла і на материку. Цей експеримент вдався. Свою назву віскі отримав на честь старого заводу Longrow. Ячмінь, що використовувався у виробництві "Longrow" повністю висушений на торф'яному димі. Після подвійної перегонки, віскі витримують в дерев'яних бочках, 60% яких - з під хереса і 40% - з під бурбона. В ароматі віскі відчуваються делікатні тони сухофруктів і легка димність, ноти мармеладу і апельсинової цедри. У смаку букет солодких, солоних, перцевих, фруктових, димних і ванільних нот. Він закінчується довгим стійким післясмаком.

Оцінка Whisky Club - 85 балів.

 

Роман Пальна, шеф-сомельє Хмельницький