Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

07.05.2012

Засідання Whisky Club у Хмельницькому 04.05.12

Чергове засідання Whisky Club Wine Time відбулося у VIP-залі англійського пабу Union Jack.

Дегустаційна карта: 

The Arran 14 y.o.

The Arran Amarone Cask Finish

The Arran Machrie Moor

The Arran Sherry Single Cask 2001-2011

 

Дуже порадували позиції, вибрані учасниками клубу до дегустації своєю різноплановістю і не схожим стилем.  Кілька учасників висловилися, що тут співвідношення ціни-вартісті ідеальне. Можливо тому, що ця віскокурня дистилювала перший спирт тільки в 1995 році і є дуже молодою.

Отже перша позиція The Arran 14 y.o., перше видання якого відбулося в 2010 році. Третина витримувалася в бочках з-під бурбону і дві третіх – в хересних бочках. Це найвитриманіший віскі цієї віскокурні. Залишає по собі досить приємні враження. У його ароматі спочатку відчувається солодова солодкість з нотами кокосів, ванілі і сухофруктів. В смаку вершково-медові ноти і ваніль, трохи печених яблук. Відчувався фірмовий довгий післясмак з корицею і сіллю.

Наступним віскі став The Arran Amarone Cask Finish, перший розлив якого стартував у 2010 році, при бочковій міцності 50%. Витримувався в бочках з-під бурбону та хересу і фінішувався протягом 8 місяців в бочках з-під італійського вина з регіону Венето - Amarone. Доречі того ж року Джим Мюррей у своїй Біблії Віскі, описав його, як "Кращий ніс 2010 року" і дав оцінку в 96 балів. Ми у цьому пересвідчилися. Перше здивування – колір віскі – він рожевий! В ароматі нотки медової груші, підсмаженого мигдалю і тонкі нюанси журавлини. Друге, що здивувало - це те, що не відчувалося спиртуозності при своїй міцності. У смаку відчули темний шоколад, вишню, солодощі, а також тони сухофруктів і ірису. Довгий, приємний післясмак топленого молока.

Прийшла пора The Arran Machrie Moor. Це було 2е видання, лімітоване у 12000 пляшок. Перше видання, лімітоване в 9000 пляшок, розлетілося за кілька місяців після того, як воно з’явилося у продажі. Віскі назване на честь містичної торф'яної пустки Махрі Мур, розташованої у західній частині острова Арран. Навколо цієї безплідної місцевості колами розкидані величезні древні камені. Один з каменів, відомий як місце, де сидів гігантський воїн по імені Фінгал Каулдрон. Там же стоїть камінь з прорізаним в ньому отвором. За легендою, велетень прив'язував до цього каменю свого улюбленого пса Брана, який зображений на етикетці. Легко окурений віскі з димністю 14 ppm. В ароматі свіжий, легкий, морський з відтінком яблук. У смаку, розкриваються йодисті і торф'яні ноти, ваніль, кокос, садові фрукти. Солонуватий пряний і водночас димний післясмак.

Завершив вечір віскі The Arran Sherry Single Cask 2001-2011 бочкової  міцності в 55.7%. Це найміцніший віскі, який ми дегустували у віскі-клубі. Витримується в 500-літровій бочці з-під хересу. В ароматі солодкий, проявляється херес, кисло-солодкі фрукти, сухофрукти. Далі розвиваються мед, ваніль, ягоди, варення, дерево. Смак гармонійний, також солодкий з тонами фруктів, ягід, солоду, трави, перцю, херес. Післясмак довгий хересний. Пропонував розбавити трішки водою, але ніхто цього не хотів. Насолоджувалися і порівнювали з іншими віскі, які були також витримані в бочках з-під хересу. Неперевершене. Як висновок можу сказати, що однобочковий Арран - це знахідка!    

 

Фото зроблені одним з учасників клубу, Вадимом.

 

Роман Пальна, шеф-сомельє Хмельницький