Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

04.06.2012

Засідання Whisky Club у Хмельницькому 01.06.12

Айла - терруар ячменю для виготовлення найкращого віскі. Так, аніскільки не прикрашаючи, кажуть жителі острова.
Засідання Whisky Club у Хмельницькому 01.06.12

Дегустаційна карта:

Bruichladdich Rum Cask 17 y.o.

Bruichladdich Organic 2003, 6 y.o.

Bruichladdich Links 15 y.o.

Bruichladdich Port Charlotte, 8 y.o.

Засідання почалося з обговорення віскікурні Bruichladdich та основних лінійок – Classic Bruichladdich (неторфяної) та Peated Bruichladdich (торфяної). З класичних в нас були позиції 1,2 та 3, а з Пітової лінійки – остання четверта.

Першим виступив Bruichladdich Rum Caskвитриманий в бочках з під бурбону Jim Beam та в бочках з-під карибського рому.  Аромат - солодово-медовий, багато солодких стиглих фруктів, ваніль і кориця. Тіло - середньої щільності та насиченості, мало маслянистості, як для не фільтрованого віскі. Смак - солодово-солодкий, мед, дубова терпкість, трав'яна гірчинка, трохи цитрусової кислинки. Післясмак відносно довгий та інтенсивний. Простий і в цілому досить приємний, але дуже одноманітний. Однотонна солодкість і надмірна терпкість і пекучість швидко набридають. За таку ціну і для такої віскікурні – це майже провал.

Оцінка Whisky Club – 81 балл.

Наступний - Bruichladdich Organic 2003 – вінтажний, дистильований у 2003 році, розлив 2009 року. Витримувався в бочках з-під американського дубу. Аромат: кисле молоко, йодисто-солоний морський. Спиртуозний, але по чоловічому приємний. Смак: трохи димний, гірко-солоний. Занадто просто. Післясмак: солоний, недовгий. Взагалі то цікавий спирт, але абсолютно без аромату бочки, не збалансований, порожненький в смаку і післясмаку. Що його виручає – це приємний аромат. Надто дорогий.

Оцінка Whisky Club – 82 балла.

Завершив лінійку класиків - Bruichladdich Links – витримка в бочках з-під бурбону протягом 15 років та фінішується в Premier Cru First Growth Chateau Climens Barsac з Сотерну. Це вже щось близьке до стилю Bruichladdich – легка солонуватість та фруктові нотки. Аромат манго, абрикоса та меду – чути витримку в сотерні. Спиртуозності взагалі не відчувається, ніби і немає 46%. Смак гармонує з відчуттями у ароматі. Післясмак досить довгий, мякий з відтінком грецького горіху. Гарний віскі за гарну ціну, як для 15-тирічного.

Оцінка Whisky Club – 87 балів.

А завершив засідання віскі-клубу Bruichladdich Port Charlotte – єдиний торф’яний віскі в лінійці на дегустацію. Класика Айли – в ароматі медицина, торф, йод. Не спиртуозний, в смаку трішки гоструватий – червоний перець. У післясмаку гарно відчувається мигдаль та солоні горішки.

Оцінка Whisky Club – 87 балів.

 

Роман Пальна, шеф-сомельє Хмельницький