Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

15.01.2013

Засідання віскі-клубу на тему: «Віскі винокурні «Bruichladdich»»

Чергове зібрання віскі-клубу відбулось у виномаркеті «Wine Time» м. Луцьк 11 січня 2013 року. Було розглянуто історію заснування та становлення винокурні «Bruichladdich» та продегустовано найкращі зразки віскі, які вона випускає.
Засідання віскі-клубу на тему: «Віскі винокурні «Bruichladdich»»

Позиції, представлені до розгляду:

1.Bruichladdich Rocks
2.Bruichladdich Waves
3.Bruichladdich Port Charlotte An Turas Mor
4.Octomore 4/167PPM

З чим тільки аромат віскі з о. Айла не порівнюють - з запахом і залізничних шпал, і лижної мазі, і кирзових чобіт, а дехто із людей поважного віку стверджує, що відчуває ноти медичних бинтів. Проте поціновувачі  шотландської «води життя» розкуштували цей смак. Не дарма ж віскі з острова Айла входить в купажі всіх відомих брендів.

Цього разу відбулась невеличка поїздка на о. Айла, усіх дуже зацікавила історія про те, як можна стати власником квадратного фута землі на цьому острові. Ближче познайомились із винокурнею «Bruichladdich», що виробляє найрізноманітніший віскі на острові.

1.Bruichladdich Rocks

Віскі «Брукладі Рокс» був виготовлений за особливою технологією без використання торфу. Майстри використовували воду з джерела, що протікає по найстаріших скелях, вік яких складає близько 2 млрд років. Звідси напій і отримав свою назву. Старіння напою проходило 3 р. в діжках з-під бурбону, а потім останні 1.5 року - в діжках з-під французького вина «Banyuls». Завдяки цьому майстри домоглися дивного кольору з ледь вловимим рожевим відтінком. Аромат з легкими відтінками червоної вишні, полуниці і прянощів. Смак трохи солодкуватий з присмаком середньої тривалості. 
Оцінка - 84 бали. Як висловив думку один із членів віскі-клубу: «Напій для початківців».

2.Bruichladdich Waves

Дизайн упаковки віскі «Bruichladdich Waves» символізує зухвалі хвилі атлантичного океану, що омивають узбережжя острова Айла, де розташована винокурня. Основне старіння відбувається в діжках з-під бурбону, а потім перед самим розливом у пляшки витримка проходить в діжках з-під марсали. Чудовий віскі, не дуже димний (всього 15 ppm), з присутністю характерних морських ноток, йоду та солі, які поступово розкриваються в насичені тони ванілі і солодких фруктів. Смак м'який, відчуваються ноти ягід ялівцю, відтінки цитрусових і свіжої м'яти.
Оцінка - 86 балів

3.Bruichladdich Port Charlotte An Turas Mor

Винокурня «Port Charlotte» була відкрита в 1829 році і розташована на березі затоки неподалік від однойменної села в західній частині Айли. Певний час винокурня носила ім'я «Lochindaal». З 1929 року винокурня була закрита, однак на початку XXI століття виробництво відновилося і на складах були закладені нові віскі. Витримка - 8 років. Класика Айли - в ароматі медицина, торф, йод.  Смак трохи гоструватий, відчуваються нотки червоного перцю, мигдалю та солоних горішків.
Оцінка - 89 балів. Найбільше усім сподобалась саме ця позиція.

4.Octomore 4/167PPM

Бомба повільної дії.  "А що, якщо ми виготовимо найбільш торф'яний ячмінний віскі в наших унікальних кубах?" – подумали якось ввечері після келишка віскі. "Що з цього вийде?" Так виник «Octomore».
Для того, щоб виробляти найчистіший напій, Вільям Харві (William Harvey) винайшов високий куб з вузькою шиєю, повну протилежність кубам 1881 року. Рівняння дуже просте: "багато торфу + елегантність «Bruichladdich» = приголомшливий напій".

"Забудьте про вік. Не бійтеся рівня фенолу. Справа зовсім не в цифрах; крутий віскі - це відмінна дистиляція і ретельна витримка" - Джим Мюррей (Jim Murrey) «Whisky Bible» 2010.

4-й реліз, 167 ppm. Випущений обмеженим тиражем - 15,000 пляшок. Витримка в американському дубі протягом 5 років. Унікальна "крапельна дистиляція", витриманий і бутильований на Айлі. Аромат торф’янистий з відтінками ванілі, мигдалю та гострого перцю, по аромату і не скажеш, що віскі має такий рівень алкоголю. В смаку відчувається пекучий перець,торф, горіхові та фруктові ноти.
Оцінка: 85 балів

Звіт підготував Володимир Темченко, шеф-сомельє виномаркету «Wine Time» м. Луцьк.