Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

01.09.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "The Macallan"

23-24 серпня відбулось виїзне (село Паляниця) засідання віскі клубу, про яке ми говорили раніше, адже спочатку воно планувалось на 28-29 червня.

Проте в зв’язку з деякими обставинами ми його перенесли, і як виявилось не даремно, тому  що засідання співпало зі святкуванням таких свят як: День прапора, День незалежності та перших 6-ти  місяців нашого існування як віскі-клубу. До цієї дати ми приурочили дегустацію однієї з найвідоміших та  найприбутковіших компаній серед виробників віскі – The Macallan.

Компанія The Macallan - один з найтитулованіших виробників віскі. Роком заснування компанії вважають 1824 р., коли фермер Олександр Рейд, живучи в долині річки Спей, одним з перших в Шотландії отримав ліцензію на виготовлення віскі, орендувавши в графа Сіфілда 8 акрів землі для побудови віскікурні. Виготовляв він його з власного ячменю унікального сорту.  Жодна назва в світі віскі не володіє такою магією як The Macallan, і є декілька версій її походження. За однією - назва походить від з’єднання двох слів на гельській (древньошотландській) мові,  «Magh» - ділянка родючої землі та «Ellan» або «St Fillan» - святий Філан ірландський монах, котрий в VII ст. подорожував Шотландією та проповідував там християнство. Друга версія  та, що назва походить від Макалленської  церкви, котра знаходилась на кручі в маєтку Easter Elchie. З часів Рейда збереглась пляшка з-під віскі Макаллан датована 1841 р.- найстаріша в компанії. До 1892 р. віскікурня часто  міняла своїх  власників. Аж поки її не придбав Родерік Кемп,  котрий на той момент володів віскікурнею Talisker на острові Скай. Нащадки Родеріка Кемпа донині є основними власниками акцій віскікурні Макаллан.

Неповторний смак  односолодового віскі The Macallan пояснюється тим, що при виробництві використовують найменші перегонні куби в Спейсайді, завдяки котрим віскі виходить густим та маслянистим. Коли Макаллан вирішили поставляти на ринок односолодові  віскі, після дегустації керівництво вирішило, що найкраще в смаку віскі з бочок з-під хересу Олоросо. Разом з цим компанія зіткнулась з дефіцитом потрібних бочок. З 1976 року компанія сама закупляла нові бочки,  в них самостійно витримувала херес (в основному Олоросо), після чого бочки залишали собі, а херес віддавали іспанцям. Зі збільшенням  об’єму  продажів  збільшилось і виробництво, власних бочок забракло. В зв’язку з цим компанія випускає купаж , в склад якого входять спирти, витримані в трьох видах бочок: власних хересних, з американського дуба, в яких також витримувався херес, а також в бочках з-під бурбону. Цей розлив отримав назву The Macallan Fine Oak .

На даний момент 25% спиртів використовують для таких блендів як Famous Grouse, Cutty Sark, J&B, Chivas, Ballantines. Авторитет компанії як виробника віскі високої якості тримається на шести стовпах: найменших перегінних кубах на річці Спей, найбільш ретельному відборі дистиляту (для створення віскі береться тільки 16% від отриманої кількості), виготовлених вручну із дуба північної Іспанії хересних  бочках та бурбонних  бочках з американського дуба, натуральному – без додавання барвників – кольорі, як результат взаємодії дистиляту з бочкою, в ретельному спостереженні за ступенем готовності віскі. Компанію The Macallan в світі віскі можна асоціювати з компанією Rolls Royce в світі автомобілів, тому що на аукціоні Сотбі в Нью-Йорку пляшечка 64-річного віскі була продана за 460 000 доларів США. Ця пляшечка виготовлена французькою компанією Lalique (з 1900 року виготовляє вироби зі скла та кришталю), кошти вилучені з продажу були передані організації  «Water» для боротьби з забрудненням всесвітніх водяних ресурсів. Також компанія випустила вінтажну колекцію Macallan’s Fine&Rare, котра включає в себе 38 зразків, з 1926-го по 1974 рік. Дану колекцію можна сміливо поставити в один ряд з витворами великих котюр’є та шедеврами ювелірного мистецтва , як яйця Фаберже. Пляшка Macallan’s Fine&Rare 1926 р. була продана в 2007 році за 54 000 доларів США. Загальна вартість всіх 38 зразків даної колекції вимірюється шестизначними цифрами.

«Здесь представлены самые редкие и ценные образцы одного из величайших виски во всем его разнообразии натуральных цветов, ароматов, вкусов, и стилей. Никакая другая вискикурня не может предложить такой гаммы, какая есть в коллекции  The Macallan’s Fine & Rare».

Майкл Джексон, віскі-експерт

Для данної дегустації нам були представлені:

1  Macallan Sherry oak 10 y.o.

2  Macallan Fine oak 12 y.o.

3  Macallan Fine oak 15 y.o.

4  Macallan Fine oak 18y.o. 

Macallan Sherry oak 10 y.o.

 

Колір: темно-бурштиновий.
Аромат: херес , медово-солодовий характер.
Смак: багато сухофруктів, хересу. Солодкуватий, округлий.
Післясмак: Насичений, солодовий, імбирний, з натяком на дим.

Macallan Fine oak 12 y.o.

     

Колір: Бурштиновий.
Аромат:  Свіжий аромат в суміші фруктів та ванілі.
Смак: Збалансований, пряний з легким відтінком дуба та нотками сухофруктів.
Післясмак: довгий та м'який.

Macallan Fine oak 15 y.o.

    

Колір: Бурштиновий.
Аромат:  Бездоганний аромат з нотками кориці та троянди.
Смак: Насичений смак де явно домінує шоколад з нотками апельсина та родзинок.
Післясмак: Сухофрукти, апельсин.

Macallan Fine oak 18y.o.

     

Колір: Бурштиновий.
Аромат:  Аромат тропічних фруктів з нотками жасмину.
Смак: М'який та багатий, основа - свіжі плоди цитрусових в доповнені з димом та спеціями.
Післясмак: довготривалий  з цитрусовим відтінком.

 

 

 

 

 

 

 

     Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» у м. Івано-Франківськ – Роман  Гнатковський