Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

24.11.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "Springbank"

Шотландці люблять розповідати байку про те, як Господь, створивши Шотландію і з насолодою споглядаючи плоди праць Своїх, закликав архангела Гавриїла, щоб і той насолодився цим видовищем.

"Ти тільки подивися, - сказав Господь - ось моє найкраще творіння. Чудні гори, мужні чоловіки, прекрасні жінки, чудова прохолодна погода. Ще подарував я їм гарну музику і особливий напій під назвою віскі. Спробуй!..» Гавриїл посмакував віскі, похвалив Господа і сказав: "Прекрасно! Але чи не здається Тобі, що Ти занадто розщедрився? Не боїшся їх розпестити? Може додати ложечку дьогтю в їх бочку меду?" На що Господь відповів: «Знав би ти, яких я підсунув їм сусідів!" Девід Росс "Ці дивні шотландці"

16 листопада у м. Луцьк проходило чергове засідання віскі-клубу. Розглянули вперше мальовничий регіон Кемпбелтаун та класичне виробництво віскі від винокурні Springbank.

На дегустації були представлені такі зразки:

1. Campbeltown Loch Christmas Blend

2. Hazelburn

3. Springbank 10 YO

4. Longrow CV

У Шотландії можна виділити кілька основних регіонів виробництва віскі: Хайленд  - центральна частина Шотландії; Лоуленд - південна частина країни; Спейсайд - центральна частина Шотландії; острів Айла розташовується на південному заході і півострів Кемпбелтаун  - південна частина півострова Кінтайр. Кожен регіон може похвалитися своєю цікавою історією, неповторною природою. Всі регіони віскі мають свої особливі старовинні традиції. Сьогодні ми поговоримо про Кемпбелтаун...

Кемпбелтаун - королівське місто в Шотландії, розташоване у південній частині півострова Кінтайр, на березі затоки Кемпбелтаун - Лох, в області Б'ють і Аргайл. Заснував його в 1609 році Арчибальд Кемпбел, сьомий граф Аргільський. Це місто і регіон ідеально підходили для виробництва віскі, оскільки вони були віддалені від адміністративних центрів і вирізнялися великими запасами торфу та ячменю. До 1794 року було вже відомо про 22 неофіційних заводи, що функціонують в місті, плюс ще 10, що знаходяться в його околицях.  Віскі з Кінтайр користувався величезним попитом в Глазго. Незважаючи на те, що багато винокурень змогли пережити кризу рубежу століть гідно, Велика депресія 20-х років "з'їла" майже всі заводи, залишивши всього три. Мабуть, "імунітет" у них виявився сильнішим. А в роки Сухого закону в Америці віскі з Кемпбелтаун користувався відмінною репутацією у бутлегерів.

Зараз у самому Кемпбелтауні  функціонує тільки три винокурні: Springbank, Glin Scotia, Glengyle. Найвидатніша з них - це Springbank. Вона відноситься до того типу підприємств, на яких дуже ретельно дотримуються традицій. Виражається це у вирощуванні свого ячменю і використанні власної солодильні. Тут використовується нагрів перегінного куба відкритим полум'ям за допомогою газового пальника, що сьогодні є великою рідкістю у шотландській віскі-індустрії. А в самому кубі встановлена ​​перемішувальна рама, на яку прикріплені мідні ланцюги. Вони виконують вкрай важливу роль не тільки в частині запобігання прикипання браги до стінок перегінної ємкості, але й в активізації хімічних процесів, ініційованих тертям мідних ланцюгів об мідь куба.

Особливістю Springbank є і наявність на підприємстві своєї власної розливної лінії. На ній віскі на Springbank розливається без застосування холодної фільтрації і підфарбовування карамеллю.

Springbank виробляє відразу три абсолютно несхожих один на одного види солодових віскі. Перший - це м'який і ароматний віскі. Він виходить в результаті унікальної схеми перегонки, яка являє собою щось середнє між двох- і трикратною. Її часто називають «перегонкою, виконуваною два з половиною рази».

1. Campbeltown Loch Christmas Blend – перед Різдв’яними святами маємо унікальну можливість спробувати різдв’яний бленд  5-річної витримки. Аромат  білого вина, з відтінками яблук та легкими торф’яними нотками. Смак солодкуватий, з яблучним післясмаком та м’ятними натяками.

Оцінка - 86 балів

2. Hazelburn – віскі триразової перегонки із витримкою 8 років. Аромат легкий і тонкий, з нюансами малини, ванілі, солоду і дуба. Смак солодкий і солодовий, ноти ванілі добре поєднуються з відтінками дуба і спецій в злегка гострому вишуканому післясмаку.

Оцінка -86 балів

3. Springbank 10 YO – віскі витриманий 10 років в бочках з-під бурбона (60%) та  з-під хересу(40%). У ароматному букеті віскі відчуваються тонкі спеції (гвоздика і духмяний перець), морська свіжість, натяки на фрукти, ваніль і солод. Смак віскі пряний, насичений нотами солоду, дуба, спецій та мускатного горіха.

Оцінка - 90 балів

4. Longrow CV - аромат солодкий, фенольний, з приємною торф’янистою нотою. У смаку добре відчувається сіль, торф, перць, ваніль та м'ятна свіжість.

Оцінка – 89 балів

Звіт підготував Володимир Темченко, шеф-сомельє виномаркету “Wine Time” у м. Луцьк.