Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

20.08.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "Сигари та солодові віскі з о.Айла"

16 серпня у м.Луцьк проходило чергове засідання віскі-клубу. Тематикою цього вечора були “Сигари та солодові віскі з о.Айла”.

Зіно Давідофф в книзі “Правила куріння” написав: “Куріть менше, але краще - зробіть з цього заняття філософію”.

 

На дегустації були представлені такі зразки:

1. The Big Smoke 40 Islay Malt Scotch Whisky

2. Macleods 8 Year Old Islay

3. Smokehead Islay Single Malt Scotch Whisky

4. Auld Reekie

А також сигари від сигарного дому Bossner.

Як правильно курити сигару? 

Існує, так званий, сигарний етикет - кілька правил, яких варто дотримуватися, щоб отримати максимум задоволення від сигари.

Сигарі потрібно приділяти час і увагу, її не курять на ходу або в поспіху. Тому, вибравши сигару, переконайтеся в тому, що маєте в своєму розпорядженні мінімум півгодини вільного часу.

Ручні сигари завжди запечатані з одного кінця, який перед курінням необхідно обрізати, для цього використовують спеціальні аксесуари - гільйотини, сигарні ножиці, раунд-каттери. Зріз повинен бути зроблений таким чином, щоб залишити край “шапочки” незачепленими, вони захистять покривний лист від розкручування.

Розпалювати сигари слід або газовою запальничкою (ні в якому разі не бензиновою, оскільки сигара дуже сприйнятлива до сторонніх запахів, це може зіпсувати її природний смак), або спеціальними сигарними сірниками, чи кедровою лучиною. Тримаючи сигару на відстані близько сантиметра від полум'я під кутом 45 градусів і повільно обертаючи, стежте, щоб вона рівномірно почала тліти по всьому діаметру.

Сигари, на відміну від сигарет, курять не в затяжку; афісіонадо (поціновувачі сигар) насолоджуються ароматом і смаковим букетом сигар, смакуючи дим, роблячи одну-дві тяги в хвилину.

Рекомендують викурювати сигару до банта (паперового кільця). Знімати чи залишати бант на сигарі - це питання не регламентується етикетом однозначно, тому дане рішення залежить від індивідуальних переваг.

Відповідно до етикету сигару не слід гасити, просто залиште її в попільничці - вона сама повільно і благородно загасне.

Джерело інформації: az-ua.com.ua

1.А початком цього вечора був The Big Smoke 40 Islay Malt.  Димний острівний віскі. В ароматі відчутні ноти полуничного джему, персиків і тостів. Смак дуже свіжий з тонами м'яти та диму. Післясмак багатий, наростаючий з нотами диму, мокрої трави та шкіри. У поєднанні із сигарою розкрились легкі нотки прянощів.

2. Далі до нашої уваги був представлений Macleods 8 Year Old Islay. Торф’яний аромат з солодкими відтінками ванілі, хересними нотками та натяками на морський бриз. Із сигарою відчувається приємна гірчинка чорного шоколаду.  

3.Наступна позиція Smokehead Islay Single Malt із свіжим, вибуховим ароматом торф’яного диму, з відтінками прянощів, квітково-фруктовим нотами та натяками на йод. Смак збалансований морський з насиченими відтінками торфу та прянощів. Із сигарою з’являються медово-трав’янисті відтінки смаку.

Індивідуальний стиль упаковки був гідно оцінений на міжнародному спеціалізованому конкурсі San-Francisko World Spirits Competition.

4.І заключною позицією віскі був Auld Reekie. Свою назву цей віскі отримав від старого прізвиська Единбурга, столиці Шотландії. У XVIII столітті це місто прославилось як димна столиця, оскільки дим від опалювальних вугіллям будівель повністю покривав місто. Auld Reekie з гельської мови перекладається як «Стара коптильня». Ця назва добре відображає характер віскі: у ньому чітко домінують димні і торф'яні тони. Також відчуваються перцеві нотки та імбир, бурхливий аромат йоду та солі. Не дивлячись на потужний аромат, смак напрочуд м’який з відтінками йоду та імбиру. Із сигарою приємно розкриваються перцеві тони.

Звіт підготував Володимир Темченко, шеф-сомельє виномаркету “Wine Time” у м. Луцьк.