Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

06.06.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "Isle of Arran Distillery"

28 травня відбулось чергове засідання прикарпатських поціновувачів віскі (Ivano-Frankivsk Whisky tasting club). На ньому ми ознайомились з віскікурнею Isle of Arran distillery.
Засідання віскі-клубу на тему:

Isle of Arran Distillery – це дистилерія, яка  розташована на південно-західному острові Шотландії на ім’я Арран. Цей острів часто називають «Шотландія в мініатюрі», тому що тут є всі елементи рельєфу характерні для неї (як рівнини, так і гори). На захід від острова через протоку знаходиться півострів Кінтаір, на якому не далеко від міста Кембелтаун (Campbeltown) функціонує дистилерія Спрінгбенк (Springbank). Ще трішки західніше знаходиться острів Айла зі своїми відомими дистилеріями Ardbeg, Bowmore, Laphroaig та ін. На протилежній стороні -  на схід від острова знаходиться місто Престуік звідки родом всім відомий поет Роберт Бернс (Robert Burns).

Насправді історія виробництва віскі на цьому острові досить багата, до кінця ХІХ ст. тут функціонувало близько 50 дистилерій, в тому числі  Arran Distillery . За всю історію свого існування вона переживала не найкращі часи і тільки в 1995 році вона відновила  свою роботу . Як і більшість її попередників, вона використовує м’яку воду з озера Лохнадаві на півночі острова (за численними аналізами вважається однією з найчистіших вод Шотландії). Унікальність клімату західного узбережжя полягає в тому що, завдяки теплій течії Гольфстрім він є м’яким та помірним, а завдяки цьому віскі дозріває швидше . На острові росте навіть декілька пальм – це свого роду шотландська Ямайка.

Одним з найважливіших факторів у виробництві віскі являється солод. Тут він готується з ячменю трьох сортів виключно зі східного узбережжя Шотландії. Бродильні чани виготовлені з орегонської сосни, а не як в інших з нержавіючої сталі. Сушка солоду проходить не торфом, а гарячим повітрям. Тому не дивлячись на те, що наш віскі є острівним, в ньому немає ні найменшого  натяку на дим. Витримка відбувається в бочках з під хересу 60-70% та в бочках з під бурбону 40-30%. Однак з 2004 року кожного року виготовляють невеликий об’єм віскі, який містить нотки торфу. Ця лімітована лінійка носить назву  Machrie Moor (Махрімур). Завдяки спеціальним технологіям в віскі  залишається приємний карамельний аромат та унікальний смак.  За роки роботи завойовано чимало нагород, в тому числі королівська нагорода за внесок в сфері бізнесу (The Queen’s Avards for Enterprace International Trade 2005). В 2007 році журнал Whisky Magazine присвоїв віскікурні титул «Шотландська дистилерія року».

Для дегустації були представлені:

1.      The Arran Malt 10 y.o. 46%
2.     The  Arran Malt 14 y.o.  46%
3.     Arran  The Sauternes Cask Finish  50%
4.     Arran  The Porto Cask Finish 50%

Перший  зразок: The Arran Malt 10 y.o. 46%

Аромат: достатньо насичений, перше враження ваніль та мяка солодкуватість, котра плавно відходить, залишаючи після себе аромати ківі, банана та дині.

Колір: дозрілий золотий ячмінь.

Смак: дотик кориці додає пряності та м’якої текстури, котра приємно обволікає ротову порожнину.

Оцінка  Ivano-Frankivsk Whisky tasting club  - 80 балів

Другий зразок: The  Arran Malt 14 y.o.  46%

Колір: яскраво мідний захід сонця.

Аромат: ноти сушених фруктів, ванілі та ірису, повноту аромату підкреслюють карамелізовані фрукти.

Смак: на старті солонуватий присмак змінюється на ноти карамелі.

Оцінка  Ivano-Frankivsk Whisky tasting club  - 85 балів

Третій зразок: Arran  The Sauternes Cask Finish  50% (витримка 8 років)

Колір: золото в злитках.

Аромат: жимолость, диня та марципан створюють ідеально збалансоване тріо, до них приєднуються нотки банана, лісових квітів та горіхів.

Смак: приємний солодкуватий присмак,  який плавно переходить в легку солонуватість.

Оцінка Ivano-Frankivsk Whisky tasting club - 95 балів

Четвертий зразок: Arran  The Porto Cask Finish  50% (витримка 8 років)

Колір: глибокий бронзовий.

Аромат:  ноти спецій дозрілих цитрусових прекрасно поєднуються з сухофруктами та горіхами. Аромат підсилюється завдяки ноткам мандарину та меду.

Смак: нотки фруктів та спецій знаходяться в гарному поєднані з корицею, печеним яблуком, родзинками та вершковим пудингом

Оцінка  Ivano-Frankivsk Whisky tasting club  - 88 балів.

Як вже стало традицією в клубі, робити подарунки до дня народження людям в котрих воно було в проміжку між дегустаціями, то цього разу я зробив подарунок для всіх учасників  одночасно - день народження було в мене - 9 травня. Тому ми продегустували одну з 12 000 пляшок Machrie Moor (Махрімур).

Machrie Moor - це відкрите всім вітрам торф’яне  болото, яке знаходиться на західному узбережжі острова Арран, по всій його площі  розкидані великі кам’яні брили та круги висотою більше 5 метрів,  вчені датують їх з 1800 до 1600 р. до н.е.

Димність: 14 ррm

Колір: бурштиновий.

Аромат: морський з яблучним відтінком.

Смак: йодисті та торф’яні нотки, кокос, ваніль , садові фрукти.

Висновок: дегустація принесла хороші враження від співвідношення ціна - якість даних зразків. Наступна дегустація Ivano-Frankivsk Whisky tasting club відбудеться  28 - 29 червня на території села Паляниця  (Буковель), в одному з котеджів. Тема дегустації - елітний односолодовий віскі The Macallan.

Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» м. Івано-Франківськ – Роман Гнатковський.