Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

02.12.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "Auchentoshan"

Чергове засідання Івано-Франківського віскі-клубу відбулось 26 листопада.
Засідання віскі-клубу на тему:

Для людей, котрі не «сильні» в світі Шотландського віскі, цей напій описується одним словом «скотч».  Наші засідання несуть за собою мету розширеного ознайомлення з цим багатогранним в розумінні ароматів та смаку світі.  Самі ж Шотландці розподіляють місцевий віскі відповідно до місцевості, на котрій він виготовляється (Highland, Lowland, Speyside, Islay) та ін.

Та тільки одна марка цього напою хоча і відноситься до рівнинного, тому що дистилюється в Лоуленді, по смаку близька до Хайленда. Чому? Тому що вода для нього береться з озера Катрін, котре знаходиться на високогір’ї. Такий географічний казус можна було б використати як хороший маркетинговий хід для просування компанії на ринку. Але в своєму активі дистилерія  має більш вагомий козир. На сьогоднішній день тільки компанія «Auchentoshan» використовує потрійну дистиляцію у виготовлені свого віскі. Назву даної дистилерії важко вимовити навіть жителям Шотландії. Походить вона з гельської мови і вимовляється як «Окентошан», що в перекладі означає «кут поля», «кут лугу» - пов’язана з місцем, де його вперше почали виготовляти.

Про ранню історію дистилерії збереглось не так багато інформації. Відомо те, що «Auchentoshan» заснована в 1823 році місцевим фермером Джоном Баллахом, котрий вирішив, що рентабельніше переробляти залишки зерна в алкоголь, ніж розпродати або викинути. Підприємство було збудоване на північ від Глазго, поблизу одного з найбільших шотландських портів, а його продукція експортувалась як в Англію, так і в країни Європи. 

В 1941 році компанія мало не завершила своє існування, тому що навесні цього ж року німецькі бомбардувальники нанесли авіаудар по Глазго. Одна з бомб влучила в будівлю, де виготовляли віскі. Пізніше очевидці переповідали,  як вогняні потоки спирту  текли з цієї будівлі. Завдяки пожежникам, котрі відстояли дистилерію, незабаром процес виготовлення відновили. В 1974 році провели реконструкцію заводу, котрий отримав друге дихання. Пізніше процес глобалізації зачепив даний бренд і в 1984 році підприємство було придбане компанією Morrison Bowmore Distillery, котру в свою чергу придбав японський концерн Santory. Так, незважаючи на те, що офіційно бренд належить японцям, тут чітко зберігаються шотландські традиції у виготовлені віскі.

Потрійна дистиляція є основною родзинкою технологічного процесу «Auchentoshan». Вважається, що сотні років тому таким методом виготовляли віскі на всій території Шотландії. Проте внаслідок складності та втрат часу при виробництві від цього методу відмовились. Тут все ще дотримуються цих традицій, піддаючи спирт потрійній перегонці, в результаті чого він виходить  міцностю 86%, що не заважає йому набувати м’якості в смаку та аромат, за чистотою  близький до парфумерних виробів.

Для дегустації були представлені наступні зразки:

1.      Auchentoshan Classic

2.    Auchentoshan 12 y.o.

3.    Auchentoshan 18y.o.

4.    Auchentoshan Three Wood

Auchentoshan Classic      

Колір: солом’яний з золотистим відтінком.

Аромат: насичений аромат з нотками кокосу та ванілі, шкірки зеленого яблука з відтінком м’яти.

Смак: солодкуватий смак вершково-ванільного крему.

Післясмак: свіжий з квітковими нотками.

Auchentoshan 12 y.o.

Колір: світло-золотистий.

Аромат: відчуваються  ноти крем-брюле, цитрусів та горіхів.

Смак: м’який округлий з нотками мандарину та лайму.

Післясмак:  злегка сухуватий  з відтінком імбиру та горіхів.

Auchentoshan 18y.o.

Колір: насичено-золотий.

Аромат: в ароматі змішані  солодкі ноти карамелі, свіжі ноти тютюну та легкий відтінок підсмаженого мигдалю.

Смак: освіжаючий  квітковий смак з відтінком ячменю та мандарину.

Auchentoshan Three Wood

Колір: золотисто-бронзовий.

Аромат: в ароматі відчуваються відтінки чорної смородини, апельсину, сливи та родзинок.

Смак: насичений, навіть солодкий, проявляються ноти фруктів та сиропу.

Післясмак:  свіжий, фруктовий.

Звіт підготував сомельє  Роман Гнатковський.