Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

28.02.2014

Засідання віскі-клубу на тему: "Стежками контрабандистів"

28 лютого у виномаркеті «Wine Time» міста Чернігова відбулося чергове засідання віскі-клубу на тему: «Стежками контрабандистів».

Дехто може запитати: «Чому  стежками контрабандистів, а не якось інакше»? На це питання є як мінімум дві відповіді. По-перше, ну треба ж було якось назвати))), а по-друге, якщо без жарту, я дав таку назву, бо зразки, представлені на нашому засіданні були з регіону Хайленд (Нагір’я). Як багатьом відомо, це саме той регіон виробництва віскі в Шотландії, де була найбільша кількість нелегальних винокурень, а отже і найбільш розвинена контрабанда цього напою.

У напоїв за регіону Хайленд  немає єдиного стилю, але в цілому можна виділити два типи:

 1. З нотами вересу - на півночі регіону;
 2. З квітковими відтінками - на півдні;

Хайленд - найбільший регіон виробництва віскі в країні

Все, що не є Лоулендом, Кемпбелтауном і Айлой, відноситься до Хайленду. Він настільки великий і різноманітний, що в його складі виділяють також два субрегіони: Спейсайд і Острови.  Вважається, що ноти вересу з'являються в віскі Хайленда від того, що струмки біжать через поля квітучого вересу, а потім воду з них використовують на винокурнях. Теорія сумнівна, але красива. Хайленд (без Спейсайд і Островів) виробляє близько 27% всього скотча, а це приблизно 63 мільйони літрів.

Завод Tullibardine – історія і сьогодення

 Завод Tullibardine розташований в селі Блекфорд в графстві Пертшир. Він був реконструйований зі старого пивоварного заводу Шотландії, побудованого ще в XII столітті і постачав пиво до королівського двору. У 1947 році валлієць Вільям Делме Еванс купив недіючу пивоварню, а в 1949 році був випущений перший віскі. Старий завод мав дуже зручне місце розташування - поруч з ним протікало джерело з кришталево-чистою водою з пагорбів Очайл, яка зараз використовується при виготовленні віскі Tullibardine. За свою історію завод кілька разів змінював власників і навіть був законсервований з 1995 по 2003 рік. У грудні 2003 року після дев'ятирічного мовчання, завод знову запустив котли. Протягом повторного процесу введення в експлуатацію, було вжито заходів для підтримки старих, традиційних методів виробництва. При цьому на заводі було встановлено нове обладнання, а число дистиляційних кубів збільшили з двох до чотирьох. Сьогодні потужність заводу складає 2,5 мільйона літрів алкоголю на рік .

 228 Burgundy Finish – новинка 2013 року

  "228 Burgundy Finish" - це новинка 2013 від шотландського виробника Tullibardine. За основу взято віскі "Соверін", який довго витримувався в бочках з-під бурбона. Він проходить вторинну 12-місячну витримку в дубових бочках з-під червоного бургундського вина від Chateau de Chassagne Montrachet, завдяки чому віскі набуває вишуканий смак і незабутній аромат.

 Винокурня Tomatin – одна з кращих винокурень Шотландії

Винокурня Tomatin була побудована в 1897 році в горах Монадхлиатх, трохи південніше Інвернесс, столиці Хайлендс. Вона є однією з найвищих винокурень в Шотландії, бо розташована на висоті 315 метрів над рівнем моря. М'яка і чиста вода річки Алт-на–Фритх, яка протікає через гори Монадхлиатх, допомагає створювати віскі з ніжним смаком, багатим і м'яким стилем. Tomatin входить в десятку кращих винокурень Шотландії. Сьогодні завод виробляє 2 мільйони літрів алкоголю на рік, хоча виробничі потужності дозволяють випускати 12 мільйонів літрів, як це і було в 70-х роках XX століття. Історично Tomatin виготовляв солод для компаній, які займалися виробництвом віскі з сумішей, але в даний час компанія зосереджена на створенні односолодового віскі високої якості. Tomatin також є одним з небагатьох заводів в Шотландії, який зберіг свою бондарню.

Нами були продегустовані наступні позиції:

Tullibardine  “228 Burgundy Finish”

 • Колір  -   яскраво-мідний;           
 • Аромат - спеції, заварний крем, фрукти та мед;
 • Смак - м'який з нотками горіхів та меду;
 • Оцінка - 85;

Tomatin 15 Year Old

 • Колір - світло-золотий;
 • Аромат - дюшес,ваніль та цитрусова цедра;
 • Смак - фруктовий та досить м'який з тонами меду та цедри;
 • Оцінка - 84;

Tomatin Cu Bocan

 • Колір - золотистий, з помаранчевим відтінком;
 • Аромат - цитрусова суміш, крем, спеції та легкий дим;
 • Смак -  легкий, медово-димний, багатий на прянощі;
 • Оцінка - 87.

Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» у м.Чернігові – Боєв Юрій