Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

15.02.2014

Засідання віскі-клубу на тему: "Віскі Японії – наймолодший стиль у світі"

15 лютого у виномаркеті «Wine Time» міста Чернігова відбулося чергове засідання віскі-клубу на тему: «Віскі Японії – наймолодший стиль в світі».

На сьогоднішній день в Японії є два великих виробника – це Suntory та Nikka. Саме з їх продукцією ми і мали змогу ознайомитись.

Були продегустовані наступні позиції:

  1. 1.     Suntory Old (43%)
  2. 2.     Nikka All Malt (40%)
  3. 3.     Nikka Pure Malt White (43%)

         Japanese Whisky (Японський віскі) хоча і робиться по моделі скотча, але він зовсім інший…Чому? На те є як мінімум 6 причин:

  1. Інша вода: Японська вода - м’яка, в ній мало органічних речовин;
  2. Форма перегінного куба: в Японії використовують куби різних форм, для кожного сорту  віскі – свій;
  3. Технологія: в Японії використовують пряме нагрівання, а в Шотландії від цього майже відмовились;
  4. Бродіння: в Японії ферментація проходить в дерев’яних чанах;
  5. Діжки: окрім звичних діжок з-під бурбону та хересу, використовуються діжки з японського дубу – Мідзунара;
  6. Клімат: в Японії температура повітря доволі висока, тому визрівання віскі в діжках проходить набагато швидше;

           Компанія Suntory була заснована Сіндзіро Торі понад століття тому - в 1899 році. Спочатку завданнями Санторі були виробництво і продаж вина. Однак, в 1923 році Санторі починає проявляти інтерес до віскі і вирішує побудувати першу віскікурню в Японії біля міста Ямазакі, ознаменувавши тим самим новий крок до виробництва японського віскі. Зараз Suntory - це велика міжнародна група компаній, якій належить не тільки однойменний японський бренд, а й такі шотландські марки, як Auchentoshan, Bowmore і Glen Garioch.

          Suntory Old (43%) - це один з найвідоміших віскі Японії, який вперше з'явився на алкогольному ринку в 1950 році. Випускається в унікальній пляшці чорного кольору, яка була спеціально розроблена для цього сорту. Віскі Suntory Old являє собою бленд кращих витриманих солодових і зернових віскі (50/50), які дозрівали в бочках з білого дуба. Віскі приємного бурштинового кольору. Аромат  м’який і солодкий з натяками на солод, дріжджі та цитрус. В смаку присутні  карамель та  цитрусова корка, а також небагато яблук та легка хлібна гірчинка.

           Свою історію японська компанія Nikka веде з 1934 року, коли її засновник Масатака Такетсуру побудував першу винокурню в місті Йоічі на острові Хоккайдо. Завдяки високій якості вироблених напоїв популярність бренду Nikka росла, і в 1969 році був побудований ще один завод - на півночі найбільшого острова Хонсю, в місті Сендай. В даний час Nikka - відомий японський алкогольний бренд, в сферу діяльності якого входить виробництво різних сортів віскі, а також бренді.

          Nikka All Malt (40%) – бленд витриманих односолодових віскі з різних віскікурень, в якому частина купажу вигнана в традиційних кубах Pot still, а частина вигнана в колоннах Коффі Енеса. Витримка - шість років. Цей бленд темно-золотого кольору. В ароматі присутні легкі фруктові ноти, лакові нотки, а також солодкі нотки солоду та вафельного стаканчика з-під морозива на фоні легкого диму. Смак м’який, з тонами прянощів, солоду та фруктів (можливо, винограду).

         Nikka Pure Malt White (43%) бленд односолодових віскі з дистелірій Йоічі та Міягіко з додаванням невказаного віскі з острова Айла в Шотландіі. Витримується в бочках з-під бурбону та хересу, вік не вказується. Аромат досить торф’яний, з відчутною солодкістю ванілі та фруктів. Відчуваються також ноти спецій та бинтів. У смаку присутні  торф та вугілля з багаття, спеції та горіхово-маслянисті ноти.

Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» у м.Чернігові – Боєв Юрій