Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

01.07.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "BenRiach"

21 червня 2013 в виномаркеті міста Чернігова відбулося 4-те засідання віскі-клубу, на якому була представлена лінійка віскікурні зі Cпейсайда BenRiach.

Були продегустовані наступні позиції:

1. The BenRiach Non-Age
2. The BenRiach Aged 16 Years
3. The BenRiach Dark Rum Finish
4. The BenRiach Aged 15 Years Tawny Port Finish
5. The BenRiach Birnie Moss

Віскікурня «Бенріак» («BenRiach») знаходиться в найвідомішому регіоні Шотландії, де виробляють віскі. Виробництво розташоване неподалік міста Елгін.

Віскінурня була заснована в 1898 році Джоном Даффом. Проте через два роки виробництво було закрито з причини банкрутства головного покупця віскі - компанії «Pattison, Elder and Co».

Довгих 65 років віскікурня була заморожена, і тільки в 1965 році її викупила компанія «The Glenlivet Distillers». У 2007 році «BenRiach» викупив бренд «Glendronach». Завдяки цій угоді, віскікурня отримала дуже великий запас хересних бочок і спиртів. Крім того, тепер приблизно 50% спирту випускається для односолодових віскі і 50% - на купажі. Раніше всі 100% продукту використовувались виключно для купажів.

На території віскікурні «BenRiach» розташована власна солодовня, де виготовляється солод для виробництва віскі. Для цих цілей використовується торф, завдяки якому, в ароматі і смаку є легкі ноти диму і копченості.

Дистилярня робить досить велику і різноманітну лінійку віскі. Вона складається з декількох серій. Віскі першої серії, що носить назву Classic Speyside, складається з чотирьох марок односолодового віскі:

«Hart of Speyside»,

«BenRiach 12 YO»,

«BenRiach 16 YO»,

«BenRiach 20 YO».

Peated BenRiach («Торф'яний Бенріак») - це лінійка віскі з димними нотами (обкурений віскі):

«BenRiach Curiositas Peated 10 YO»,

«BenRiach Authenticus Peated 21 YO»,

«BenRiach Birnie Moss».

Wood Finish - це наступна наша серія. Віскі в ній проходять додаткову витримку в бочках з-під певного вина. На сьогоднішній день в цю серію, що складається з семи продуктів, наприклад, входять довитриманий в хересних бочках BenRiach 15 Years Pedro Ximinez Sherry Finish і довитриманий в бочках з-під французького червоного вина BenRiach Aged 17 Years Burgundy Finish.

Потім у BenRiach є дуже цікава лінійка торф'яних версій з довитримкою. Це обмежені випуски димних 12-річних віскі: BenRiach 12 YO Heredotus Fumosus, довитриманий в бочках з-під хересу Pedro Ximinez; BenRiach 12 YO Importanticus Fumosus, довитримка в бочках з-під старого портвейну Tawny і BenRiach 12 YO Arumaticus Fumosus, довитриманий в бочках з-під темного ямайського рому.

Є у віскікурні і лінійка обмежених випусків-Limited Releases. У неї входять обмежені однобочкові розливи бочкової міцності, які володіють певними, яскраво-вираженими характеристиками.

«Super Premium Limited Releases»

«BenRiach 25 YO»;

«BenRiach 30 YO»;

«BenRiach 40 YO»;

«BenRiach 12 YO Horizons»;

«BenRiach 15 YO Solstice»;

«BenRiach 32 YO Firkin».

1. The BenRiach Non-Age - витримка 6-7 років у бочках з-під бурбону і з-під хересу. В ароматі присутні нотки польових квітів, в смаку віскі легкий і м'який. Хороший приклад односолодового шотландського віскі з відносно невеликою витримкою.

2. The BenRiach Aged 16 Years - витримка в бочках з-під бурбону, щільний і насичений смак і аромат. Аромат більш торф'янистий, ніж у BenRiach Non-Age, присутній медово-квітковий аромат.

3. The BenRiach Dark Rum Finish - довитримка в бочках з-під рому, аромат солодкий - нагадує морозиво пломбір, також присутня нотка ванілі, в смаку м'який і солодкуватий.

4. The BenRiach Aged 15 Years Tawny Port Finish - довитримка в бочках з-під портвейну. Аромат дуже багатий і насичений, можна відчути аромат кокоса, дуба, прянощів. У смаку відчувається персик (віскі чудово поєднується з персиком) і сухофрукти.

5. The BenRiach Birnie Moss - витримка 10 років у бочках з-під бурбону. Насичений димний, торф'яний аромат - для любителів димних віскі!

Після дегустації ми дійшли висновку, що кожна з продегустованих позицій цікава по-своєму. Віскікурня «Бенріак» варта уваги. Хоч ми і новачки в цій справі, але на 3-му засіданні віскі-клубу ми дегустували BenRiach Curiositas Peated 10 YO в поєднанні з сигарами - всі були у великому захваті (це була ідеальна пара), і внаслідок чого, ми вирішили зробити ось таку дегустацію віскі з віскікурні «Бенріак» і виявилися праві у своєму виборі.

Звіт підготувала сомельє виномаркету «Wine Time» у м. Чернігів Олена Бродар.