Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

20.03.2013

Засідання віскі-клубу у м.Луцьк на тему: “Бурбон – американська мрія”

Чергове зібрання віскі-клубу відбулось у виномаркеті «Wine Time» м. Луцьк 15 березня 2013 року. На цій дегустації розглянули історію виробництва бурбону, та яким чином віскі вплинув на історію США.
Засідання віскі-клубу у м.Луцьк на тему: “Бурбон – американська мрія”

Позиції, представлені до розгляду:

1. Еvan Williams

2. Maker's Mark

3. Elijah Craig 12

4. Knob Creek 9

5. Wild Turkey 8

Кожний бурбон - це віскі, але не кожний віскі - це бурбон.

Дістіллери використовують ту сировину, яка росте поряд. Нові місця їх не лякають, вони просто беруть нові елементи та імпровізують з ними. В Мексиці поселенці навчились перетворювати агаву в текілу, на Карибських островах взяли тростину і зробили з неї ром. Раніше американські поселенці робили бренді з яблук та інших фруктів, і тільки в середині 18 ст. почали робити віскі фермери-іммігранти з Німеччини, Голландії, Ірландії та Шотландії. Вирощували жито - базову сировину першого стилю віскі.

Алкоголю ж на основі кукурудзи потрібно було чекати до 1776 р., коли новим поселенцям  на території округа Кентуккі були надані права на кукурудзяну ділянку із будиночком. Вони взяли це індійське зерно і перегнали.

Хоча населення Кентуккі впевнене, що справжній бурбон - це той, що зроблений у їх штаті, офіційно цю назву може носити будь-який віскі, вироблений на території Америки, що містить в суслі не менше 51% і не більше 80% кукурудзи та витриманий в обпалених бочках з американського білого дуба не менше двох років.

1.Еvan Williams

Винокурня, на якій створюється бурбон Evan Williams, розташувалася у мальовничому містечку серед пагорбів. Для виробництва використовується чиста вода з місцевого озера. У лісах облаштовано відкриті сховища для бурбону. Готовий американський віскі Evan Williams витримується в бочках, розставлених по декількох ярусах величезних стелажів. Дистиляція спиртів відбувається на найсучаснішому обладнанні, однак компанія Heaven Hill Distilleries зберігає і старовинні ремесла. Наприклад, бочки для витримки віскі виготовляються як і раніше вручну за допомогою спеціальних бондарних інструментів. Тому можна сказати, що бурбон Evan Williams - віскі, який зберігає вірність традиціям.

Вважається, що бурбон Еван Вільямс носить ім'я майстра-дистилятора, який вперше виставив свою продукцію на продаж.

Аромат повний, фруктово-медовий, з нотками злаків і ванілі. Смак солодкуватий з відтінками ванілі.

Оцінка 80 балів

2. Maker's Mark

З всесвітньо відомих брендів цей має найменше виробництво. Для випуску однієї партії бурбону в один заміс тут йде всього кілька сотень бочок, а на Wild Turkey, наприклад, можуть запустити 25 тисяч. Найменший із знаменитих виробників прагне максимально «олюднити» свій продукт - горлечко кожної пляшки вручну занурюють в червоний (золотий або чорний) сургуч, щоб запечатати її на старий манер, і навіть етикетки друкують на старій ручній машинці.

Існуюче зараз виробництво (повна його назва Maker`s Mark Star Hill Distillery) знаходиться неподалік, в Лоретто. Воно було засноване в 1805 році Чарльзом Берксом, але в 1953 році, коли Семьюелзи купили його, це були всього лише руїни. Вільяму Семьюелзу (більш відомому як TW – ТіДабл'ю), батькові нинішнього керуючого Білла Семьюелза-молодшого, довелося практично відбудувати все заново.

Аромат дещо різкуватий, медовий з відтінками кокосу і ванілі. При додаванні кількох крапель води стає більш солодким з нотками ванілі і карамелі. Смак пряний з солодкими відтінками ванілі і карамелі.

Оцінка 82 бали

3. Elijah Craig 12

Основна легенда про походження американського віскі пов'язана з ім'ям преподобного Елайджи Крейга, який був священиком із шотландської сім’ї. Також існує кілька легенд про виробництво бурбону. За однією з них Елайджа Крейг найпершим здогадався гнати віскі з кукурудзи. Інша версія приписує йому винахід техніки витримування спиртного напою в обпалених бочках. Одні знавці вважають, що Крейг експериментував з бочками, інші стверджують, що преподобний був скупуватий, і у нього зберігалися бочки з-під риби, які було шкода викидати, а рибний запашок можна було витравити тільки вогнем. Релігійні фанатики вважали винахід бурбону виключно божим промислом.

Проте, як би там не було, в історію бурбону Елайджа Крейг увійшов незалежно від своїх справжніх заслуг. Впевненість у тому, що саме преподобний є винахідником американського віскі, увічнила його ім'я в преміальній лінійці унікального бурбону Elijah Craig. Аромат з відтінками яблука, вишні, прянощів і дуба. Смак солодкий, з легкою гірчинкою і нотами ванілі.

Оцінка 90 балів

4. Knob Creek - це ексклюзивний бурбон з колекції Jim Beam Small Batch. Він отримав свою назву на честь невеликої річки, що протікає на південь від гуральні Jim Beam, тієї самої, біля якої знаходився будинок Авраама Лінкольна.

Солодкуватий аромат з відтінками смаженого горіха і дуба. Смак сухий з яскраво вираженими горіховими тонами.

Оцінка 86 балів

5. Wild Turkey 8

Бренд Wild Turkey досить молодий. Існуюча з середини XIX століття бакалійна лавка, що належала «Остін, Ніколс і Ко», спочатку замовляла для своїх потреб і за своєю рецептурою бурбон у різних виробників. У 1942 році було вирішено назвати бренд Austin Nichols Wild Turkey.

Один із службовців компанії був завзятим мисливцем і якось раз під час полювання на диких індичок пригостив товаришів своїм віскі. Наступного разу друзі попросили його захопити ще віскі «Дика індичка» - так і народилася назва цього бренду.

Аромат з глибокими нотками ванілі і дуба, коричневого цукру і тютюну. Смак солодкуватий ванільний з натяками на сигари.

Оцінка 88 балів

Звіт підготував Володимир Темченко, шеф-сомельє виномаркету «Wine Time» м. Луцьк