Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

04.02.2013

Засідання віскі-клубу на тему: “Винокурня Tullibardine ”

1.02.2013 відбулося засідання віскі-клубу у м. Хмельницький. 20 учасників дегустували та порівнювали маловідому на українському ринку лінійку односолодового шотландського віскі – Tullibardine, регіон Highland. Девізом цього засідання стала цитата Марка Твена: «Too much of anything is bad, but too much good whisky is barely enough» (Слишком много чего угодно – это плохо, но слишком много хорошого виски – едва ли достаточно).
Засідання віскі-клубу на тему: “Винокурня Tullibardine ”

Дегустаційна карта:

1.       Tullibardine Vintage 1988, 18 y.o.
2.       Tullibardine Port Wood Finish 1993, 15 y.o.
3.       Tullibardine Sherry Wood Finish 1993, 15 y.o.
4.       A.D.Rattray Cask Collection Tullibardine Distillery 59.1% 18 y.o.

Винокурня Tullibardine (Таллібардін) знаходиться в Блекфорді, графство Пертшир, у мальовничому куточку Шотландії, оточеному вересовими пагорбами, з яких тече чиста джерельна вода, яка використовується для виробництва односолодового шотландського віскі. Винокурня була побудована на місці середньовічної пивоварні, в декількох милях від села Таллібардін. У 1488 році пивоварня стала відома тим, що зварила високоякісний ель для коронації Джеймса IV. У 1947 році валлієць на ім'я Вільям Делм  Еванс на гроші друзів і знайомих купив пивоварню з наміром перетворити її у винокурню. Будучи за професією інженером будівельником і дизайнером,  він сам сконструював, побудував, а в 1949 році запустив виробництво односолодового віскі. Він усе життя присвятив виготовленню якісного віскі, а також створив нову технологію дистиляції, за якою вода і солод стікають вниз самопливом без допомоги ніяких насосів. З 1993 року виробництво було припинено. У червні 2003 року виробничі площі, устаткування та весь віскі, вироблений на винокурні, знайшли своїх нових власників, а вже в грудні того ж року, завдяки зусиллям професійної команди ентузіастів, вдалося повністю відновити винокурню і запустити виробництво.

Tullibardine Vintage 1988, 18 y.o. Цей віскі приурочений 500-річчю коронації Джеймса IV.  В ароматі білі фрукти, вершки та віск. Розвивається і стає горіховим аромат з відтінками груші. У смаку імбирна пікантність, швидше гарячий, злегка солодкий чай з імбиром та лимоном. Дивне порівняння, але така цікава аналогія, що важко підібрати щось інше. Післясмак м'який і сухий, трохи терпкуватий, досить легкий. Цей віскі хочеться пити в теплу пору року, а за рахунок того, що він питкий.

Оцінка Whisky Club – 87 балів

Tullibardine Port Wood Finish 1993, 15 y.o. Витриманий в нових бочках, фінішований протягом року у бочках з-під португальського портвейну. Тип бочки Port Pipes – трубоподібна вертикальна бочка, яка вміщує в себе біля 700 пляшок вина. В даному випадку такі бочки закладають заможні португальці при народженні сина. Бочку відкривають на 21-річчя цієї дитини. Таким чином португальці святкують свій день народження портвейном, який має той же вік, що і сам власник. Але повернемося до опису віскі:  аромат інтенсивний – родзинки та прянощі. Потім з’являється печене яблуко. В смаку більш стриманий – вівсяне печиво та свіжий хліб. Післясмак довгий з нотками сухофруктів. Густий та тягучий зимовий віскі.

Оцінка Whisky Club – 87 балів

Tullibardine Sherry Wood Finish 1993, 15 y.o. Витриманий в нових бочках, фінішований протягом року у бочках з-під хересу – Sherry Butts, об’ємом близько 500 літрів. Віскі не схожий на жоден зразок хересного віскі, який дегустувався раніше. У ароматі цукати з шоколадом, які розкриваються перезрілими фруктами. У смаку ірис та все ті ж перезрілі фрукти, ноти цитрусових. Післясмак легкий, дещо перцевий. Цікаве неоднозначне віскі, але його високо оцінили тільки 3 учасники, як оригінальне та не схоже ні на що. Пригадалися ароматично-смакові характеристики Renegade Rum Jamaica 5 y.o.

Оцінка Whisky Club – 86 балів

A.D.Rattray Cask Collection Tullibardine Distillery 59.1% 18 y.o. Витриманий в бочках з-під бурбону протягом 18 років віскі бочкової міцності (59.1%) від відомого негоціанта A.D.Rattray. Це можна описати як органолептичний оргазм. Віскі, який здивував всіх і кожного без виключення. При своїй міцності взагалі не відчувалася спиртовість ні в ароматі, ні в смаку. Аромат білих квітів, білого шоколаду, ванілі. Смак приємний, насичений – солодкий кекс, молочний коктейль. Післясмак терпкуватий та неймовірно довгий. Віскі постояв в бокалі буквально 10 хвилин, поки йшла дискусія. За такий короткий термін в бокалі був вже не віскі, а гречаний мед!! як в смаку, так і в ароматі – солодкий терпкуватий гречаний мед!!! Останній раз я його куштував у дитинстві! Неймовірно! Хочу від себе додати, що вся лінійка  A.D.Rattray Cask Straight – це неймовірний політ фантазії ботлера, це щось таке, що неможливо навіть собі уявити, кожний зразок індивідуальний, довершений.

Оцінка Whisky Club – 92 бала

Шеф-сомельє виномаркету «Wine Time» у м.Хмельницький – Роман Пальна.