Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

09.02.2013

Засідання віскі-клубу на тему: “Ірландський віскі”

Чергове зібрання віскі-клубу відбулось у виномаркеті «Wine Time» м. Луцьк 08 лютого 2013 року. На цій дегустації заглибились в історію виробництва ірландського віскі.

Позиції, представлені до розгляду:

1. Tullamore Dew

2. Writer's Tears

3. Paddy

4. Millars

5. Redbreast 12 у.о.

Ірландський віскі є одним з найстаріших міцних напоїв у Європі. Перші згадки про нього відносяться до середини XII століття. Більшість сортів ірландського віскі - потрійної перегонки, на відміну від Шотландії, де такий спосіб використовується рідко. При сушінні солоду, використовуваного для виробництва ірландського віскі, рідко застосовується торф, тому присмак диму, характерний для багатьох шотландських сортів, в ірландського віскі зустрічається вкрай рідко. Основні компоненти ірландського віскі - ячмінь і ячмінний солод з додаванням злакових культур: пшениці, жита, вівса. Але головною складовою неповторного смаку є чиста природна вода.

В Ірландії всього три основних виробника віскі, на відміну від тієї ж Шотландії, де виробників близько 90. Це пояснюється дуже складною історією Ірландії, де економічні труднощі часто приводили до розорення і злиття багатьох приватних виробників.

В даний час віскі в Ірландії виробляють наступні три компанії: New Midleton Distillery, Мідлтон - розташовується в південній частині острова, випускає віскі марок Jameson, Powers, Paddy, Midleton, Redbreast і Green Spot; Old Bushmills Distillery, Бушмілс - найстаріша ліцензована компанія-виробник міцних напоїв, що отримала ліцензію понад чотириста років тому в 1608 році з рук Джеймса I (Король Яків I). Компанія розташована в північній частині острова, випускає марки Old Bushmills, Black Bush, 1608, Bushmills; Cooley Distillery - єдина компанія, яка належить ірландцеві, розташована в східній частині острова, випускає віскі під марками Connemara, Knappogue, Michael Collins, Tyrconnell, St. Patrick, Finnegan.

1. Tullamore Dew

Технологія виробництва  віскі Tullamore Dew дещо схожа з технологією виробництва віскі в Шотландії. Цей віскі також виготовляють з добірного ячменю і чистої джерельної води. Отримані після потрійної дистиляції спирти витримують у дубових бочках протягом декількох років. Готовий продукт Tullamore Dew - це бленд трьох типів спиртів: солодового, зернового і отриманого з змішаного сировини. Багатий ароматом, з відтінками ванілі, меду, стиглих фруктів та  польових квітів. М'який та легкий смак.

Оцінка - 75 балів

2.Writer's Tears

Цей віскі являє собою купаж односолодового віскі - 60% і чистого віскі з перегінного куба - 40% (pure pot still). Потрійна дистиляція, витримка в бочках з-під бурбона і спирти з солодженого та несоложеного ячменю, витримані 6-9 років. В ароматі відчувається свіжа м'ята, солодкі абрикоси, ванільні сухарі та горіхові нотки. Смак м’який із натяками на цитруси, ліщину та яблука.

Оцінка - 82 бали.

3. Paddy

На сьогоднішній день Paddy - єдина марка, яка зберігає стиль класичного віскі з міста Корк.

Під час витримки до 7 років в дубових бочках цей віскі пом'якшується і набуває свіжого, живого аромату зі складним поєднанням відтінків лісу, спецій, ноток меду і ванілі, а так само - м'який, спокійний смак, з яскраво вираженими солодовими нотами, приємною солодкістю та відтінками дуба.

Оцінка - 83 бали.

4. Millars

Цей віскі є  одним із «скарбів», що виробляються на Cooley Distillery. Витримка проходила в бочках з-під хересу. М'який аромат, квітковий з легкими трав'яними нотками. Смак сухий, солодовий з приємними нотками лісу.

Оцінка - 77 балів.

5. Redbreast 12 у.о.

Віскі Redbreast  є класичним представником Pure Pot Still. Так називають напій, повністю вироблений на одній винокурні в традиційних перегінних кубах. Єдина відмінність від односолодового віскі в тому, що в зернову суміш входить несоложене зерно. Витримка проходить протягом 12 років у бочках з-під хересу.

Аромат меду, зеленого листя і мигдалю, чорної смородини, гвоздики та перцю. Смак солодкуватий, дещо пряний з відтінками гвоздики, меду та лісових горіхів.

Оцінка - 90 балів.

Звіт підготував Володимир Темченко, шеф-сомельє виномаркету «Wine Time» м. Луцьк.