Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

21.07.2013

Засідання віскі-клубу на тему: "Heaven Hill"

17 липня 2013 в виномаркеті "Wine Time" відбулося 6 засідання віскі-клубу, на якому був представлений американський бурбон віскікурні "Heaven Hill".

На дегустації були представлені наступні позиції:

Kentucky Deluxe

Old Fitzgerald 1849

Мellow Corn

Fighting Cock

Бурбон з'явився в кінці 18 - початку 19 століття в місті Паріс (округ Бурбон, штат Кентукі). Точніше 1821 роком датується перша збережена реклама нового напою з такою назвою. З 1789 року преподобний Елайя Крейг дистилював схожий напій для своїх парафіян.

Напій бурбон - це прекрасний дижестив, і часто цей спиртний напій називають американським віскі. Виготовляється він з соку якісної кукурудзи, а витримується в нових бочках з відбірної деревини дуба. У виробництві цього напою є свої хитрощі і звичаї, саме завдяки їм, американський віскі знаходить ні з чим незрівнянні нотки ванілі, кориці, квітів і фруктів в ароматі, смак стає солодкуватим і освіжаючим, а післясмак божественним і неймовірно тривалим.

Такий неповторний напій, як американський віскі просто необхідно пити правильно, дотримуючись всіх традицій і звичаїв. Він зовсім не схожий на «пійло» для алкоголіків, зовсім навпаки, він гідний найвищих шарів суспільства.

Різниця між віскі та бурбоном є, і вона досить велика. Головна відмінність бурбону від віскі - це продукти, з яких ці два напої виготовляються, і деякі етапи виробництва, про які мова піде трохи пізніше. А ще відрізняється витримка: наймолодший бурбон дозріває в дубових бочках не менше 2 років, а віскі - не менше 3 років. Єдина схожість віскі з бурбоном - це солодкість в смаку і чудовий, тривалий післясмак з прекрасними нотками спецій і фруктів.

Отже, бурбон - це старовинний і найвідоміший американський віскі, який готується з ретельно відібраних кукурудзяних зерен. У якісному напої повинно бути більше 50 відсотків кукурудзяного спирту, а краще, звичайно, всі 100 відсотків, але у кожного виробника бурбону свої рецепти, сперечатися з ними не варто, адже вони знають свою справу! За найбільш поширеною і правдивою версією, свою назву напій бурбон отримав на честь провінції Бурбон, розташованої в штаті Кентуккі - саме тут цей напій вперше був приготований, правда, спочатку ніхто не думав, що бурбон колись стане елітним напоєм і буде продаватися у всіх країнах світу.

Технологія виготовлення бурбону відрізняється від виробництва простого віскі тільки етапом солодження зерен і тим, що бурбон виготовляється завжди з кукурудзяних зерен. Здається, що бурбон, який часто називають американським віскі, з'явився, тому що виробники намагалися спростити собі завдання і прискорити процес виробництва. Щоб було більш зрозуміло, розберемося в рецепті приготування бурбону трохи детальніше.

Отже, спочатку відбираються найякісніші зерна кукурудзи і невеликими порціями подрібнюються на спеціальних млинах. У цьому і полягає головна відмінність процесу виробництва бурбону від технології виготовлення віскі - зерна відразу перемелюють, пропускається етап солодження і копчення над торфом. Далі ніяких відмінностей немає: перемелені зерна змішуються з водою, варяться і бродять. Потім отримане сусло заливають в перегінний апарат і кілька разів дистилюють. Після чого готовий спирт розливається в бочки, виготовлені місцевими майстрами за старовинними традиціями без єдиного цвяха і клею, для витримки. Вкінці, коли завершується етап витримки, бурбон розливається у пляшки і відправляється на світовий ринок.

Джерело: Cigarpro 

Бурбон Heaven Hill виготовляється однойменною компанією, заснованою на початку 1930-х років в штаті Кентуккі, коли Сухий закон перестав діяти на території США. Сьогодні холдинг Heaven Hill Distillery став другим за величиною виробником бурбону в країні. Компанія випускає різні марки американського віскі, кількість яких складає приблизно 200.

Першу віскікурню заснували п'ятеро братів з родини Шапіра. Причому назва компанії, під якою вона відома сьогодні, була отримана нею помилково. Брати Шапіра вирішили назвати свій завод William Heavenhill на честь Вільяма Хевенхілла. Цей військовий, який прославився в роки війни з індіанцями, народився неподалік від місця розташування віскікурні. Проте при реєстрації підприємства недбайливі службовці розбили назву на два слова - Heaven Hill.

Треба сказати, що назва-то вийшла вельми благозвучна, оскільки у перекладі вона означає «райський пагорб». Для будь-якої марки американського віскі така назва була б сама по собі рекламою - мовляв, ось який від нашого бурбона ефект, купуйте і завітайте в рай, на екскурсію.

Брати Шапіра мали непоганий стартовий капітал, та й менеджерами виявилися відмінними. А ось в частині власне виробництва бурбону досвіду їм бракувало. У 1946-му році, коли виробництво алкогольних напоїв почало оговтуватися від наслідків Другої світової війни, на підприємство Heaven Hill в якості експерта був запрошений Ерл Бім - представник славної династії Бімів. Донині директором компанії залишається прямий нащадок засновників - Макс Шапіра. Виробництво ж очолює Крейг Бім, який є онуком Ерла Біма.

До речі, перша історична будівля віскікурні Heaven Hill збереглася тільки на фотографіях. Вона була знищена вогнем восени 1996-го року. Пожежа сталася 7 листопада. Очевидці описують, як витриманий бурбон, ціна якого була немаленькою, у вигляді гарячих річок розтікався по окрузі. Час від часу можна було спостерігати, як бочка бурбону Heaven Hill злітає до небес, наче ракета.

Загалом, будівля згоріла до тла, але за щасливим збігом обставин, ніхто з людей при пожежі не постраждав. Більше того, вціліло і головне надбання, яке ретельно оберігається власниками віскікурні з моменту її заснування, - штам особливих дріжджів, що використовуються для виробництва деяких різновидів американського віскі. Самому бурбону пощастило значно менше: вогнем було знищено близько 29-ти млн. літрів напою - це приблизно 2% від загальних запасів США.

Новий будинок компанія Heaven Hill знайшла, коли її власники викупили віскікурню Bernheim у бренду Diageo. Хоча частина господарських приміщень і раніше знаходиться в рідному для неї Бардстауні. До того, як знову почати виробляти власні спирти, компанія Heaven Hill купувала їх у інших заводів, або просто орендувала на певний час все приміщення. Зараз криза виробництва повністю подолана.

Джерело: Cigarpro 

1. Kentucky Deluxe - міцність 40%, витримка 3 роки. В ароматі карамель, ваніль, сіно. Найбільш м'який і жіночий бурбон з усіх представлених. У смаку лісовий горіх. Оцінка 65 балів.

2. Old Fitzgerald 1849 - міцність 45%, витримка 8 років. В ароматі бурбону ми відчули волоський горіх, ваніль, цукрову тростину. У смаку перець чилі, кислинка і в той же час солодкість. Оцінка 75 балів.

3. Мellow Corn - Jim Murray пожартував, що віскі такий жирний, що на ньому можна готувати яєчню. Міцність 50%, витримка 2 роки. В ароматі можна відчути кукурудзу, ваніль. У смаку перець. Оцінка 68 балів.

4. Fighting Cock - досить міцний напій (51,5%). Такий градус цей бурбон набуває за 6 років витримки. В ароматі бурбону солодощі, ваніль. У смаку перець чилі. Цей американський віскі найкраще пити в чистому вигляді. Знавці рекомендують: такий бурбон варто спробувати в поєднанні з улюбленою сигарою. Оцінка 70 балів.

Бурбон таки дуже цікавий напій, на перший погляд він може здатися простим і зрозумілим, але насправді це досить складний віскі, який розкривається в келиху все цікавіше і дуже несподівано як показала наша дегустація.

Звіт підготувала сомельє виномаркету «Wine Time» у м. Чернігів - Олена Бродар.