Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

17.02.2013

Засідання віскі-клубу на тему: «Bruichladdich Port Charlotte»

15.02.2013 відбулося засідання Whisky Club Хмельницький у виномаркеті Wine Time. Дегустація розпочалася з фрази, без якої ніколи і ніде не розпочиналася дегустація Bruichladdich: «Різноманіття – стиль нашого життя».
Засідання віскі-клубу на тему: «Bruichladdich Port Charlotte»

Дегустаційна карта:

1.       Bruichladdich Port Charlotte An Turas Mor

2.       Bruichladdich Port Charlotte The Peat Project

3.       Bruichladdich Port Charlotte 10 Heavily Peated

4.       Bruichladdich Port Charlotte PC10 Tro Na Linntean

Свою роботу винокурня Брукладді (Bruichladdich) розпочала в 1881 році. Її засновники - брати Харві, які вирішили виробляти один з найкращих віскі Шотландії.

Bruichladdich була створена через бурхливий попит на солодовий спирт з боку виробників купажів. Вільям Харві, власник Dundashill і Yoker, розташованих в Глазго і на даний момент закритих винокурень, виділив своїм дітям гроші на будівництво заводу на острові Айла. У 1881 р. брати Харві - Вільям, Роберт і Джон - заснували нове виробництво на березі озера Lochindaal поряд з містечком Port Charlotte.

За час свого існування винокурня пережила чимало різних потрясінь: світові війни, підступні партнери, сімейні сварки, невдалий маркетинг, періодичне закриття виробництва і т.д. У 90-х роках вона навіть була закрита на цілих сім років, поки компанію не викупив Джим МакЕван і з цього моменту все змінилося. Разом із групою однодумців він знайшов фінансові ресурси, і компанія знову повернулася до життя. У 2006 році нові власники представили свій перший віскі, який дозрів і був розлив під їх керівництвом. Цей віскі називається - Port Charlotte Evolution 5 yr old.

Bruichladdich Port Charlotte An Turas Mor, віскі, витриманий у американському дубі. Входять спирти віком 5-8 років. У ароматі дим вишневого дерева, з часом відкривається ароматами свіжоскошеної трави та імбиру. У смаку димність на фоні духмяного перцю. Післясмак терпкий, трішки сухий. Віскі дуже різкий, молодий, не до кінця збалансований.

Оцінка Whisky Club – 83 бали

Bruichladdich Port Charlotte The Peat Project, віскі, витриманий у американському дубі з мінімальним віком наймолодшого спирту – 5 років. Відразу аромат рідини для проявлення чорно-білих фотографій, потім розвивається аромат диму від багаття і деякі горіхові відтінки. У смаку відчувається молодість, хороша міцність. Післясмак дуже сухий і недовгий.

Оцінка Whisky Club – 84 бали

Bruichladdich Port Charlotte 10 Heavily Peated, віскі, витриманий у американському дубі протягом 10 років. Цей зразок більш гармонійний та збалансований на фоні попередників. Аромат східних спецій на фоні йоду та торфу. У смаку відчувається солоність – арахіс, фісташки. З часом стає м’якішим, більш округлим. Проявляються відтінки липи та соснового лісу. Післясмак копченостей, досить тривалий.

Оцінка Whisky Club – 86 балів

Bruichladdich Port Charlotte PC10 Tro Na Linnteanвіскі, який також витриманий у американському дубі протягом 10 років і був розлитий при бочковій міцності 59.8%. Ліміт – 6000 пляшок. Аромат медикаментів та торфу. Дуже сильний, але не різкий. У смаку відчувається великий відсоток алкоголю на фоні диму, спецій і цитрусових. Фініш досить довгий та сухий, відчуваються сухофрукти – фініки, інжир.

Оцінка Whisky Club – 87 балів

Шеф-сомельє виномаркету «Wine Time» у м.Хмельницький – Роман Пальна.