Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

17.03.2013

Засідання Whisky Club на тему: "Віскі з регіону Highland"

Засідання Whisky Club у м. Хмельницький відбулося 15.03.2013. На розгляд була винесена лінійка односолодового шотландського віскі з регіону Highland.
Засідання Whisky Club на тему:

"Любовь движет миром, да, но виски вращает его вдвое быстрее" (с) Комптон Макензи

 

Дегустаційна карта:

1.       Douglas Laing Provenance Glencadam 12 yo 46%

2.       Glencadam 10 yo 46%

3.       Glencadam 15 yo 40%

4.       Glencadam 21 yo 46%

Glencadam був відкритий в 1825 році, всього через рік після набуття чинності закону, який легалізував дистиляцію в великих масштабах. З тих пір змінилося кілька власників винокурні, але виробництво змішаного віскі Glencadam не припинялося. На щастя, кожен власник був досить обережний, щоб не зіпсувати характер Glencadam.

З 2003 року завод належить компанії Angus Dundee Distillers Plc, яка вперше в своїй історії, бутилювала Glencadam Highland, як віскі з 15-річною витримкою, хоча реальна цифра -20.

Завод здатний виробляти близько 1,5 млн. літрів на рік і має у своїх запасах близько 20 тисяч бочок. Завод витримує віскі в бочках терміном до 30 років. Винокурня Glencadam мала два чани для солоду з самого початку. Форма чанів на заводі Glencadam ніколи не змінювалася з плином років. Незвичайною особливістю є те, що газовідвідні труби проходять вгору під кутом 15 градусів, а не вниз, як у всіх класичних чанах.

Douglas Laing Provenance Glencadam 12 yo - віскі від відомого негоціанта. Витримувався у новеньких Хогсхедах (об’єм приблизно 250 л) протягом 12 років. Лінійка Provenance приурочена до 50-ї річниці заснування компанії Douglas Laing & Cо. Вона складається з обмежених однобочкових розливів односолодових віскі різних шотландських дистилерій. Аромат свіжий, пряний, м’який відтінок польових квітів та натяки на свіжоскошене сіно. У смаку м’який та солодкий. Відчувається ваніль, а також персики з родзинками. Післясмак не досить довгий, але з тонами апельсинової цедри. Цілком літній аперитивний віскі.

Оцінка Whisky Club - 85 балів

Glencadam 10 yo 46% розпочинає офіційну лінійку винокурні. Витримувався в американських Хогсхедах з-під бурбону протягом 10 років. В ароматі сушений банан та фініки, які трансформуються з часом в яблучний пиріг. Чудово! У смаку ірис та мармелад. Дуже солодкий. У післясмаку сухий, відчувається сіно. Також гарний літній варіант віскі на аперитив.

Оцінка Whisky Club - 85 балів.

Glencadam 15 yo 40% - старий розлив даної винокурні. Як і попередник, витриманий у американських Хогсхедах з-під бурбону, але вже протягом 15 років. Проте тут вже була застосована холодна фільтрація і забарвлення карамеллю. У ароматі при першому носі гарно відчувається аромат хлібної скоринки на фоні горіхів, особливо мигдалю та арахісу. З часом розвиваються тони сухофруктів. У смаку відчувається спиртуозність (при 40%!!!), пряний присмак - червоний перець та аніс. Післясмак недовгий з деякою винною терпкістю.

Оцінка Whisky Club - 81 бали.

Glencadam 21 yo 46% - витримка також в Хогсхедах з-під бурбону, тільки вже протягом 21 року. Аромат складний та надзвичайно різноплановий. Там є все - від айви до натяків на дьоготь. Дуже цікаво слідкувати, як він розвивається з часом. Але цитрусові і червоні квіти відчуваються найпотужніше. У смаку грейпфрут, копченості (хоч і не було осушки чи обкурювання торфом). Післясмак персиковий, ніжний та довгий. Чудовий віскі для дижестиву після ситного м’ясного обіду.

Оцінка Whisky Club - 90 балів.

Звіт підготував шеф-сомельє виномаркету «Wine Time» у м.Хмельницький – Роман Пальна.