Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

14.07.2014

Засідання віскі-клубу на тему: "Віскі з філософією Японії"

Багато видатних критиків порівнюють японський віскі із шотландським, і не дарма. Адже виробництво японського віскі історією і технологією повторює принцип шотландського, але із своїми традиціями.

Ось і цього вечора нам довелось спробувати цей чудовий напій із країни вранішнього сонця. Чотири чудові позиції від двох головних виробників:

1. Suntory Kakubin

2. Suntory Old Whisky

3. Nikka All Malt

4. Yoichi 10

Історія виробництва японського віскі починається із початку минулого століття, коли в 1917 році Сетсу Шусей Сейдзу, голова компанії SettsuShuzou, що спеціалізувалась на солодких винах і міцному алкоголі, задумав заснувати виробництво віскі. Тому він вирішив для початку послати свого учня Матасака Такецуру до Шотландії. Де він два роки навчався в університеті Глазго і працював на винокурнях Hazerlburn в Кемпбелтаун і Longmorn в Спейсайді. Перейнявши усі навички виробництва, Матасака повертається на батьківщину, де у 1923 році завдяки Сідзіро Торі відкриває першу винокурню в місті Ямазакі.

1. Suntory Kakubin - віскі з чудовим ароматом ванілі та легкою фруктовою нотою, та натяками на обпалене дерево, але дещо різкуватий. Цей віскі є найпопулярнішим в Японії. Своєю формою пляшка нагадує панцир черепах, а в перекладі «Какубін» означає “Квадратна Пляшка”.

2. Suntory Old Whisky має делікатний пряний аромат з відтінками яблука, вишні та ванілі. У його м’якому смаку відчуваються терпкі нотки, які свідчать про те, що невеличка частина спирту була витримана в діжках із японського дубу мідзунара. Для цього віскі була спеціально розроблена чорна пляшка в стилі традиційних японських лакових виробів.

До речі, винокурня Санторі виробляє приблизно 70% японського віскі, а на долю винокурні Nikka припадає всього лише 15%.

Свою історію японська компанія Nikka веде з 1934 року, коли її засновник Масатака Такетсуру побудував першу винокурню в місті Йоічі, який завжди вважався ідеальним місцем для виробництва віскі, багато в чому схожим на Шотландію своїм гірським пейзажем, суворим кліматом і численними торфовищами.

3. Nikka All Malt - це солодовий віскі. У ньому змішано декілька односолодових віскі, частина з яких переганяється у кубах типу Pot Still, а частина у апаратах безперебійної дії. Саме така технологія виготовлення забезпечила цьому віскі глибокий аромат з відтінками стиглих фруктів, легкого диму та саф’яну. В смаку присутні прянощі, солод і легкі нотки торф’яного диму.

4. Yoichi - аромат напою дуже насичений і свіжий, в ньому уловлюються нотки дуба і спецій, оповиті тонами солоду, вишні і абрикоса під приємним торф’яним димом. Надзвичайно приємний, округлий і гармонійний смак з відтінками дуба, ванілі, ірису і родзинок.

Філософія і принципи життя Японії приємно зачаїлися в цих чудових напоях. Японське віскі взяло з шотландського тільки найкраще та наділило його унікальною глибиною, яку до кінця може збагнути лише житель країни вранішнього сонця.

Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» у м. Луцьк – Володимир Темченко