Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

25.03.2014

Засідання віскі-клубу на тему: "Улюблені сорти віскі ірландців"

14 березня, напередодні Дня святого Патрика, у виномаркеті «Wine Time» у м. Чернігові відбулося чергове засідання віскі-клубу на тему «Улюблений віскі ірландців». Ідея полягала у тому, щоб продегустувати віскі, котрі за популярністю в Ірландії перевершують Jameson.

14 березня, напередодні Дня святого Патрика, у виномаркеті «Wine Time» у м. Чернігові відбулося чергове засідання віскі-клубу на тему «Улюблений віскі ірландців». Ідея полягала у тому, щоб продегустувати віскі, котрі за популярністю в Ірландії перевершують Jameson.

У ірландського і шотландського віскі – найближчих родичів у світі кріпких напоїв – багато відмінностей:

-          ірландський напій, як правило, позбавлений димного, торф’яного тону, характерного для шотландського віскі;

-          Традиційно сусло для виробництва ірландського віскі виготовляють не з чистого солодового ячменю, а з додаванням великого відсотка несолодового, що робить напій м’яким та солодкуватим.  Такий тип віскі називають Single Pot Still Whiskey, тобто повністю вигнаний в традиційних перегонних кубах, а не за допомогою безперервної дистиляції, як це робиться по шотландській технології;

Віскі у Ірландії п’ють нерозведеним і, звичайно, без льоду чи кока-коли. Правда, за традицією до стакану віскі все-таки приносять стакан з водою: Ви можете й самі розвести його, або просто запити віскі. Щодо цього у Ірландії існує старовинне прислів’я: «Не кради у чужої дружини і не розбавляй чужий віскі»! Також у Ірландії дуже популярно вживання віскі разом за пивом, точніше одним з його різновидів – Ірландським статутом. Саме тому нашим гостям було запропоновано продегустувати віскі з Murphy’s Irish Stout.

Нами були продегустовані наступні позиції:

Paddy

Redbreast 12 у.о.

Powers  John's Lane 12 y.o.

Paddy – марка носить ім’я не її виробника, а продавця. Це найрідший, а можливо, і єдиний випадок у світі віскі. На сьогоднішній день Paddy – єдина з марок, що залишилися, яка зберегла стиль айриш віски Cork. Витримують напій приблизно 7 років у дубових діжках.

Аромат віскі розкривається нотами спецій, деревини, ванілі й меду. У смаку відчутні солодкуваті ноти солоду, меду, ванілі й спецій. Післясмак досить сухий, середньої тривалості. Оцінка - 84

Redbreast 12 YO – один з найбільш відомих брендів ірландського віскі. Сьогодні випускається на найкрупнішій дистелярії Ірландії – Midleton. На ній Redbreast готується за унікальною технологією, що передбачає використання зернової суміші солодового та несолодового ячменю. Отримане з такої суміші сусло підлягає трьохкратній перегонці у класичних мідних кубах Pot Still. Джим Мюррей назвав його «ірландським нектраом». Для визрівання віскі використовуються 2 види діжок. В основному, це діжки з-під бурбона (77% купажу), котрі доповнюються діжками з-під хересу олоросо (23% купажу).

Віскі з неперевершеним тонким букетом, наповненим ароматами прянощів, спілих фруктів та дерева. Смак складний, у ньому гармонійно поєднуються тони прянощів, фруктів, хересу, опаленої деревини дуба та вершкової консистенції. Післясмак довгий та складний. Оцінка – 92.

Powers  John’s Lane 12 YO – це спроба відтворити на заводі «Мідлтон» стиль колись знаменитих віскі компанії «Пауерс», що вироблялися на давно закритому заводі в Дубліні на вулиці Джонс Лейн (John’s Lane). Віскі Powers John’s Lane 12 YO витримували у діжках з-під бурбона та хересу олоросо, й розлили без холодної фільтрації при міцності 46% алкоголю.

В ароматі присутні тони шкіри та табаку, а також нотки сирої землі, деревного вугілля й темного шоколаду. Смак – насичений, спочатку пряний, потім проступають тони ванілі, меду й кураги. Фінал – довгий, солодкий, медовий. Оцінка – 90.

Звіт підготував сомелье виномаркета «Wine Time» в м.Чернигові – Боєв Юрий