Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

10.12.2014

Дебют віскі-клубу у Полтаві

28 листопаду у м. Полтава пройшло перше засідання Віскі Клубу, на якому цінителі "води життя" змогли насолодитися подорожжю у регіон Спейсайд.

Нами були продегустовані наступні позиції:

  1. Ben Riach Heart of Speyside.
  2. Linkwood 15 Y.O. Gordon MacPhail.
  3. Scallywag.
  4. Old Ballantruan The Peated Malt.

Ось і пройшло перше засідання Клубу у нашому місці, на якому зібрались люди, котрі полюбляють такий різний і такий незбагненний напій як віскі. І коли вони виходили з нашої дегустаційної зали, у кожного з'явились нові враження, нові емоції, нові побажання... Але давайте по порядку!

Перший наш крок був на землю шотландську, саме в ту її частину, котру багато хто вважає серцем виробництва солодового шотландського віскі. Ми завітали у Спейсайд.

Що ж таке Спейсайд? Можливо це непрохідні гори, котрі колись були домом для контрабандистів? А може це краєвиди з гори Бен-Риннес, на яких вже досить давно тримає напругу гра престолів між традиційними віскі та їх більш легкими опонентами сучасності? А може характер Спейсайду відкривається у його столиці Даффтауні?

Спейсайд - це дистиллерії, які повністю присвятили себе служінню uisge beatha. Це вікові традиції та сучасні стилі, які породжують неймовірні поєднання букетів віскі. І саме їх ми і куштували.

1. Ben Riach Heart of Speyside.

Багато років Ben Riach виготовляв солод для Longmorn, де і залишався тільки натяком на незалежність, тінню в смаку. І навіть коли цей віскі розливався окремо, він не міг суперничати з гігантами тріумвірату - Longmorn та Glen Grant. Все змінилося, коли знову закритий Ben Riach викупив Біллі Уокер. Ця покупка зробила багато шуму і ніхто не розумів, нащо йому ця дістіллері. Але вже досить скоро саме Ben Riach почав шокувати своїми фруктово-пряними відтінками, чудовим балансом та цікавими результатами фінішу у винних бочках. На сьогоднішній день Ben Riach досить вдало маневрує серед могутніх гравців арени віскі.

Колір: Прозоро-золотистий.

Аромат: Досить свіжий, трохи медовий, польові квіти, горіхи.

Смак: Поєднання фруктів, меду та вереску, шоколадна паста з горіхами.

Характер: Легкий, нестримний, сонячний.

Висновок: Гарний початок для вечора, віскі, в якому смак перевершує аромат, навіває теплі літні мотиви (мені чомусь одразу згадалась книга "Кульбабове вино" Рея Бредбері).

2. Linkwood 15 Y.O. Gordon MacPhail.

Linkwood був побудований у 1821р. Пітером Брауном в Елгіне, і на той час був одним з перших легальних дістіллері. Саме цей віскі вдало поєднав у собі делікатний аромат з досить повнотілим смаком.

Весною 1895 року, Джеймс Гордон та Джон Александр Макпейл відкрили свій магазин, у якому був представлений багатий асортимент чаю, гастрономії і (звичайно!) віскі. Саме там вони і почали виготовляти свій віскі, купуючи спирти на сусідніх віскікурнях. А на сьогоднішній день це сильне королівство, котре тримає марку і не збирається нікому поступатись.

Колір: Золотий, янтарний.

Аромат: Дуже запашні  квіткові моменти та сильний хересний характер, ноти ромашки та свіжих яблук.

Смак: Дуже теплий віскі, з нотами піджарених горіхів, вершків та натяком на чорний перець.

Характер: Сильний, вольовий, стійкий.

Висновок: Дорослий "дядька", котрий залишить після себе тривалий після смак. Після нього почуваєш себе впевненим в собі, в своїй життєвій позиції та в власному виборі. Напій для сильних чоловіків, котрі полюбляють владу.

3. Scallywag.

Sweet Wee Scallywag ("солодкий маленький пройдисвіт") - це приклад того, що у всіх є почуття гумору, а у незалежного боттлеру  Douglas Laing & Co його навіть дуже багато. Адже зобразити  на етикетці віскі зухвалу морду фокстер'єра у моноклі відважиться не кожен. Справа в тому, що саме представники цієї породи собак вже багато років живуть у сім'ї Ленгів. Scallywag - це vatted (blended) malt, тобто це сукупність одно солодових віскі з різних віскікурень, в даному випадку досить важка артилерія з Mortlach, Macallan та Glenrothes.

Але що з назви стосується самого віскі, а що зображенню на етикетці?

Колір: Темно-золотий.

Аромат: Помаранчева цедра, спеції, солод та трохи солодкуваті нюанси.

Смак: Теплий та маслянистий, нагадує шербет, присутні спеції, кориця.

Характер: Задерикуватий, трохи дикий, солодкуватий з одного боку та кусючий з іншого.

Висновок: Позиція цікава, але з нею треба бути досить обережним, тому що вона повністю співпадає з характером фокстер'єра. Дуже влучно підібрана назва.

4. Old Ballantruan The Peated Malt.

Tomintoul Distillery - досить молода віскікурня, котра з'явилась у 1960 році. На її території знаходиться джерело кристально чистої води Баллантруан, котру використовують для виробництва віскі. На сьогоднішній день Tomintoul виробляє досить велику кількість першокласної продукції. 

Колір: Світло-золотистий.

Аромат: Палений цукор, тости, торф, нота цитрусу та перепеченого яблука, дьоготь.

Смак: Дуб, мармелад та зола, після смак довгий, торфянисто-солодкий.

Характер: Обережний але невідступний, "очеретяний кіт".

Висновок: Дуже цікава позиція. Неоднозначна, можливо недосконала, але залиште її в бокалі на досить довгий час і самі все зрозумієте. Віскі для тих, хто може довго чекати, та отримує від цього насолоду.

 

Ось і пройшло перше засідання Клубу... перше але не останнє, адже всі гості виявили бажання зібратися ще раз, і навіть проголосували про наступну тему ... та це вже зовсім інша історія.  

Звіт підготував Андрій Семена, шеф-сомельє виномаркету Wine Time у м.Полтава.