Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

02.03.2013

Відкриття віскі-клубу у м.Івано-Франківськ

Нарешті й Івано-Франківськ приєднався до числа поціновувачів віскі, тобто ми відкрили та вдало провели дві дегустації віскі-клубу. Наш дебют відбувся 8 лютого - це була перша і так би мовити організаційно-настановча лекція-дегустація, на якій ми розглянули тему «Стилі виробництва віскі».

 

Представлені позиції включали: 

  1. Macleods Speyside 8 y.o – представник Шотландії
  2. Writers Tears – представник Ірландії
  3. Nikka all mult – представник Японії
  4. Makers Mark – представник США
  5. Crown Royal – представник Канади

З представлених позицій велике відкриття для всіх було віскі з країни вранішнього сонця (досл. Японія - світанок). Nikka all mult - віскі з темно янтарним кольором, приємним та густим ароматом з нотками солоду та кедру, якому протистоїть солодкий, стійкий вершковий смак з відтінком карамелі та приємним ванільним фіналом. Всі інші також представили свою країну достойно, ніхто нічого нового з членів клубу для себе не відкрив. Власне позиції для "аматорів-поціновувачів" були відомі.

Наступне засідання відбулось 26 лютого, на якому продегустували віскі компанії «GLENCADAM». 

Віскі має найвищі нагороди і бали від найбільш статусних конкурсів і критиків у світі віскі. Вся колекція віскі  не фільтрується і не піддається фарбуванню карамеллю. Віскікурня «GLENCADAM» розташовується на території східного узбережжя Highland і є єдиною в даному регіоні. Віскікурня «Гленкадам» була заснована в 1825 році в околицях міста Бріхін, область Ангус  регіону Хайленд  в Шотландії. Віскікурня часто переходила з рук в руки, поки в 2003 році її власником не стала незалежна компанія-ботлер «Ангус Данді» (Angus Dandee).

Glencadam Highland Single Malt Scotch Whisky 10 y.o. - «The Rather Delicate» («доволі делікатний»)

Витримка: протягом 10 років в американських дубових бочках з-під бурбона (200-250 л.). Колір: яскравий, чистий солом'яно-золотистий. Аромат: складні класичні аромати віскі, повний  м'яких солодкуватих тонів солоду, цитрусових, спецій і дубової бочки; смак: чистий, округлий, фруктовий з елегантною домінуючою ноткою витончених тонів цитрусових. Післясмак довгий та сухий.

Нагороди і рейтинги: 2009 - World Whiskies Awards: Best Highland Single Malt Whisky 12 years and under, Джим Мюррей (Jim Murray) - 95 пунктів, Silver Medal, International Wine & Spirit Competition London – 2010, Silver Medal Winner, International Spirit Challenge London – 2010, Gold Medal, Internationaler Spirituosen Wettbewerb, Germany – 2009.

Glencadam Highland Single Malt Scotch Whisky. Portwood Finish 12 y.o. - «The Rather Refined» («доволі витончений»)

Витримка: протягом 10 років в американських дубових бочках з-під бурбона (200-250 л.), потім протягом 2 років в бочках з-під портвейну (фінішна витримка). Колір: яскравий, чистий рожево-мідний. Аромат: складні чарівні аромати, повні м'яких солодкуватих тонів стиглих фруктів, солоду, стиглих цитрусових, пряностей з  характерними відтінками портвейну. Смак: м'який, округлий, фруктовий з елегантною  ноткою портвейну. Довгий благородний  і злегка солодкуватий, сухий після смак. Нагороди і рейтинги: Джим Мюррей (Jim Murray) - 89,5 пунктів.

Glencadam Highland Single Malt Scotch Whisky 15 y.o. - «The Rather Dignified» («більш ніж достойний»)

Витримка: протягом 15 років в американських дубових бочках з-під бурбона (200-250 л.). Колір: чистий ніжно-золотистий. Аромат: яскраві складні фруктові аромати з легкими солоними тонами. Смак: м'який, округлий з елегантними відтінками солоду, спецій, дубової бочки і свіжоскошеної трави. Тривалий   і злегка солодкуватий післясмак.

Нагороди і рейтинги: Джим Мюррей (Jim Murray) - 90,5 пунктів; Silver Medal, International Wine & Spirit Competition London – 2010; Gold Medal, Internationaler Spirituosen Wettbewerb, Germany – 2009; «Highly Recommended» - USA Beverage Tasting Institute – 2004; «Best whisky», International Malt Whisky Festival, Belgium – 2005; Gold Medal Winner, International Spirit Challenge London – 2005; Silver Medal, Best in Class-International Wine and Spirit Competition, London-2005; Gold Medal, Internationaler Spirituosen Wettbewerb, Germany – 2005; Silver Medal, International Wine & Spirit Competition London – 2006; Silver Medal, Internationaler Spirituosen Wettbewerb, Germany – 2007; Silver Medal, International Wine & Spirit Competition London – 2007.

Glencadam Highland Single Malt Scotch Whisky 21 y.o. - «The Exceptional» («винятковий»)

Колір: чистий і яскравий золотавий. Аромат: свіжі аромати віскі, повні квіткових і солодкувато-цитрусових (апельсин) тонів. Смак: м'який, багатий і округлий з нотами квітів, зацукрованою апельсинової скориночки і цитрусових. Злегка солодкуватий післясмак з відтінками прянощів і дубової бочки.

Звіт підготував сомельє виномаркету “Wine Time” у м. Івано-Франківськ – Роман Гнатковський.