Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

23.07.2014

Засідання віскі-клубу на тему: "Lost Distilleries"

18 липня в виномаркеті «Wine Time» у м. Чернігові відбулося чергове засідання віскі-клубу на тему «Lost Distilleries». Метою нашої зустрічі було бажання доторкнутися до спиртів які вже не виробляються, відчути на власному досвіді колишню славу закритих дистилярень. Всі зразки для нашої дегустації від компанії Gordon & MacPhail, яка є найбільшим незалежним ботлером Шотландії і оптовим торговцем алкоголю з давньою історією.

Нами були продегустовані наступні позиції:

• Rosebank 18 yo 1991-2009 Gordon & MacPhail, 43%

• Glen Keith 16 yo 1993-2009 Gordon & MacPhail, 46%

• Imperial 19 yo 1991-2010 Gordon & MacPhail, 43%

Rosebank - нині не існуюча винокурня, виробництво зупинено в 1993 році, після 2002 року будівлі були перероблені в житловий і офісний комплекс. Виробнича потужність на момент закриття - 560 тис. літрів спирту на рік. Використовувалася характерна для Лоуленда потрійна дистиляція. Розташована вона була в регіоні Лоуленд прямо на вузькому судноплавному каналі, що з'єднує Ферт-оф-Форт і Ферт-оф-Клайд, дві морських затоки, розташовані по різні сторони Шотландії. Приблизно рівновіддалена від Глазго і Едінбургу.

Rosebank 18 y.o. 1991-2009 Gordon & MacPhail, 43%

Аромат - груша, льодяники і свіжі трав'яні ноти. Трохи пізніше з'являється кардамон і випічка (можливо трохи підсолене печиво).

Смак - трохи дерева і сіна, шоколадно-горіхова паста.

Післясмак - досить сухий. Іриска, трохи деревних нот, яблука.

Оцінка - 83.

Glen Keith - була побудована компанією Chivas Brothers в 1958 році на березі річки Айла навпроти іншої їх винокурні - Стратайла. Неначе по контрасту, гуральня Глен Кейт стала першою, де процес дистиляції був автоматизований. На відміну від загальноприйнятої практики, дистилят не розливається тут в пляшки в певному віці. Для кожного дистиляту індивідуально визначається оптимальний момент в процесі дозрівання, коли віскі готове до розливу. З весни 2012 р. на Glen Keith були розпочаті роботи з відновлення виробництва.

Glen Keith 16 yo 1993-2009 Gordon & MacPhail, 46%

Аромат - свіжий і мінеральний. Підсохнула лугова трава, трохи польових квітів, зелені яблука і ваніль.

Смак - солодкувато-ванільний, з невеликою кислинкою. Імбир, дерево і квіткові тони.

Післясмак - сухий. Солод, ваніль, дуб і фруктові тони.

Оцінка - 83.

Imperial - була побудована в 1898 році Томасом Маккензі в місті Керрон регіону Спейсайд. Відкриття винокурні співпало з діамантовим ювілеєм королеви Вікторії, що й зумовило її назву. Всього через рік після відкриття, гуральню було зупинено на 20 років. Виробництво було відновлено тільки в 1919 році, але знову лише на короткий період в 6 років. З 1980 року виробничі потужності заводу простоювали до 1989 року, коли компанія Allied Distillers придбала винокурню і заново відкрила її в 1991 році. Остаточно завод був закритий в 1998 році.

Imperial 19 yo 1991-2010 Gordon & MacPhail, 43%

Аромат - спершу лак і дерево. Далі свіжа трава, польові квіти, крапелька воску і зелене яблуко.

Смак - віск (соти), трохи меду, трав і груш.

Післясмак - трохи спецій, легка дубова гірчинка і злегка копчена нотка.

Оцінка - 84.

Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» у м. Чернігові - Боєв Юрій