Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

16.04.2014

Засідання віскі-клубу на тему: «Віскі марки Gordon & MacPhail»

9 квітня у стінах Хмельницького виномаркету «Wine Time» відбулося чергове засідання віскі-клубу. Тематикою вечора стали віскі, випущені однією з найстаріших та найшанованіших ботлерівських компаній, що носить назву «Gordon & MacPhail».
Засідання віскі-клубу на тему: «Віскі марки Gordon & MacPhail»

Хто такі ботлери та чим вони займаються? Спробуємо коротко розібратись.

Ботлери - це компанії незалежних торговців віскі (independent merchants/bottlers), що займаються неофіційним розливом (unofficial bottling). І хай Вас не лякає цей не зовсім вдалий термін, нічого спільного з підпільним виробництвом він не має. Неофіційний розлив - це той самий віскі, але витриманий та розлитий іншою компанією. Отже, суть роботи незалежних ботлерів полягає в тому, що вони купують молоді спирти на різноманітних винокурнях, витримують їх у власних бочках (постійно контролюючи якість)та розливають по пляшках у момент найкращого смаку.

Перевагами такого віскі є те, що далеко не кожна дистилерія випускає власні односолодові релізи, а вся продукція, виготовлена заводом, йде на створення купажів.  Також в умовах коли спирти кожної нової перегонки можуть відрізнятися від попередніх, для забезпечення стабільності смаку їх змішують, вказуючи тільки наймолодшу бочку. Також розбавляють до стандартної міцності 40-43%, підфарбовують карамеллю та піддають так званій холодній фільтрації, що забезпечує товарний вигляд. Так роблять далеко не всі виробники, але такий продукт часто зустрічається.

Щодо натуральної бочкової міцності, то офіційні випуски якщо і трапляються то дуже рідко, що і компенсують віскі-торговці. Саме вони надають більш широкий спектр асортименту, що відкриває повну палітру смаків, починаючи від міцності та закінчуючи типами бочок, у яких відбувається витримка.

Джеймс Гордон і Джон Олександр Макфейл відкрили свій магазин (адже все починалось саме з магазина)24 травня 1895 р. в місті Елгін,  нині визнаним світовою столицею віскі. З самого початку шотландське віскі займало важливе місце на його полицях і потім досить швидко стало його основною спеціалізацією,  оскільки компанія самостійно виробляла і розливала купажовані і витримані віскі під власним ім'ям. Девіз компанії – «вища ступінь задоволення для клієнтів» - настільки успішно втілюється в життя,  що вже на наступний рік свого існування компанія починає постачати віскі за межі Шотландії,  а в 1914 році «Gordon & MacPhail» виходять на світовий ринок.

Високий рівень підтверджується статусом  офіційного постачальника односолодових і купажованих шотландських віскі  для Європейського парламенту в Брюсселі та Люксембурзі. Крім того,  офіційними споживачами «Gordon & Macphail» є Британський королівський парламент в Лондоні і парламент Шотландії в Единбурзі.

Для дегустації були представлені наступні зразки:

 1. Distillery Labels Scapa  2001 (43%);
 2. Connoisseurs Choice Glendullan 1993 (43%);
 3. Distillery Labels Longmorn 12 (40%);
 4. Benromach Peat Smoke  (46%);

Distillery Labels Scapa  2001    

 • Колір: солом’яний з золотистим відтінком;
 • Аромат: насичений аромат з тонами зеленого яблука,винограду,попелу  та ванілі;
 • Смак: солодка ваніль з легкими прянощами та тропічними відтінками;

Connoisseurs Choice Glendullan 1993 

 • Колір: солом`яний;
 • Аромат: яскраві тона груші з відтінками ванілі, кокосу та банану;
 • Смак: пряний, солодкуватий з відтінками дубу;

Distillery Labels Longmorn 12

 • Колір: янтарно-золотий;
 • Аромат: цитрусові цукати, обпалений дуб, легкі квіткові тона;
 • Смак: маслянистий, фруктовий з горіховими відтінками та відтінками дубу, тривалий післясмак;

Benromach Peat Smoke  

 • Колір: блідо-золотий;
 • Аромат: ананас, бинт, дим, ваніль;
 • Смак: насичений, солодкуватий з відтінками пряностей, торфу.

 Звіт підготував сомельє Дозінський Артем