Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

17.10.2013

10-те засідання віскі-клубу в Чернігові

13 вересня відбулося 10 засідання віскі-клубу в виномаркеті «Wine Time» міста Чернігова. На дегустації були найкращі представники шотландського регіону Спейсайд.

Дегустаційна карта:

1. Glenlivet 12 Years Old

2. Gordon & MacPhail Macallan 2003

3. Balvenie Doublewood 12 Years Old

Віскі Гленлівет 12 років - добре відомий в світі бренд односолодового шотландського віскі, яке також використовується в купажі Чівас Рігал (Chivas Regal). Роком його народження вважають 1824. У цей час у долині річки Лівет, в Спейсайді, Джордж Сміт першим у Шотландії отримав офіційну ліцензію на виготовлення віскі відповідно до введеного «Закону про акцизи». Цим він дуже розлютив інших виробників, які вирішили саботувати закон: вони не раз погрожували спалити винокурню Сміта разом з господарем.

Сміту довелося організувати охорону з кількох людей, а граф Гордон, один з авторів «Закону про акцизи» і власник місцевих земель, подарував Сміту дві рушниці, які збереглися й донині.

Гленлівет - Glenlivet завоювало чудову репутацію вже в перші роки свого існування. В результаті і інші виробники стали продавати віскі під цим ім'ям.

Історія The Macallan

У 1820 році фермер Олександр Рід, що до того часу досяг значного успіху у виготовленні скотчу, взяв в оренду землі навколо особняка Easter Elchies House, що в самому серці Спейсайду, одного з двох головних шотландських регіонів виробництва віскі. Особняк згодом став родинним будинком і головним символом знаменитої марки. Початок історії бренду було покладено в 1824 році, коли Рід отримав ліцензію на виробництво і заснував віскікурню. Свою назву вона отримала від місцевої старовинної церкви. Точно сказати те, звідки взялося саме це слово «Macallan», не можна, але імовірно воно означає - «земля Святого Феллана». Феллан або Еллан - ірландський чернець, що проповідував в Шотландії християнство в VIII столітті.

У 1892 році підприємство придбав Родерік Кемп - легендарна постать в історії марки. Під його керівництвом віскікурня була модернізована, The Macallan зміцнив свої позиції і здобув популярність за межами Шотландії. У 1902 році підприємство перейшло до спадкоємців Кемпа, які зберігали над ним повний контроль аж до 1996 року, коли воно увійшло до складу Highland Distillers PLS. Втім, вже через три роки контрольний пакет віскікурні був придбаний іншими компаніями - The Edrington Group у партнерстві з концерном Suntory.

Історія бренду Balvenie

The Balvenie (Балвіні) - віскікурня, розташована в шотландському регіоні Спейсайд (Speyside). Відкрита в 1892 році Уїльямом Грантом. Розташована біля віскікурні Glenfiddich, поруч із замком Балвіні, отримавши від цього замку назву. Колишні власники замку сім'я Дугласів, що знаходилась в опозиції королю Якову Другому (відомі в історії як Чорні Дугласи). На даний момент віскікурнею володіють нащадки сім'ї Вільяма Гранта. Віскікурня має свою солодівню, бондарню. Ячмінь вирощується тут же.

Бутилювання віскі почалося в 1973 році.

«The Balvenie» - це унікальна колекція односолодових віскі, створена майстром купажу - Девідом Стюартом. Кожна марка має неповторний смак: багатий, розкішний, м'який з яскравою медовою ноткою, характерною тільки для «The Balvenie».

Виготовлений у Спейсайді, у високогірній частині Шотландії, «The Balvenie» своєю винятковою якістю зобов'язаний тому, що на заводі «The Balvenie Distillery» досі ревно підтримується високий рівень майстерності, який ви більше ніде не зустрінете: не залишилося жодної винокурні, яка сама б вирощувала ячмінь, солодила зерно в традиційній струмовій солодовні, де б працював бондар, що стежить за бочками або котельник, що обслуговує дистиляційне обладнання.

На даний час дистилярня «The Balvenie Distillery» виробляє ряд односолодових віскі під маркою «The Balvenie», які були удостоєні безлічі нагород. Колекція віскі включає в себе «The Balvenie Double Wood 12 років», «The Balvenie Single Barrel 15 років», «The Balvenie PortWood 21 рік», «The Balvenie Thirty» і «The Balvenie Cask 191 50 років». Також щороку випускається партія «Vintage Cask» більш ніж 30-річної витримки.

Дегустаційні нотатки:

Glenlivet 12 yo - міцність 40% об. Витримка 12 років у бочках з-під бурбону. Віскі дуже ніжний в ароматі - дюшес, дим, горіх. У смаку спейсайдівська солодкість, перець та відчувається присмак бурбону. Оцінка 75 балів.

Gordon&MacPhail Macallan 2003 - витримка 10 років у діжках з-під хересу, міцність 43% об. Глибокий аромат - горіх, курага, дюшес і апельсинова шкірка. У смаку більш перцевий, ніж Гленлівет, але вершковий. Оцінка 80 балів.

Balvenie Doublewood 12 Years Old - міцність 40% об. Витримка 11 років в діжках з-під бурбону і 12 місяців в діжках з-під хересу. В ароматі гречаний мед, дюшес і чорнослив, в смаку відтінки хересу. Оцінка 78 балів.

Наступне засідання планується на 26.10.13 р.