Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

23.04.2012

Засідання Whisky Club у Хмельницькому 20.04.12

Тема засідання – фінішні віскі.
Засідання Whisky Club у Хмельницькому 20.04.12

Дегустаційна карта:

The BenRiach Sаuternes Wood Finish 16 y.o

The BenRiach Port Wood Finish 15 y.o.

GlenDronach Revival 15 y.o.

GlenDronach Allardis 18 y.o.

Віскі The BenRiach Sаuternes Wood Finish 16 y.o, витриманий в бочках з-під бурбону, фінішований у бочках з-під Chateau d’Yquem Premier Cru Superior Sauternes - солодкий, інтенсивний в ароматі, аромат з квітково-медовим відтінком в поєднанні з дуже легкими винними нотками. Смак м'який, обволікаючий, перебуває в гармонії з ароматом. Післясмак досить тривалий, солодкуватий. Вдалий фініш. Бочка з-під сотерну значно пом'якшує бурбоновую терпкість, підсилюючи при цьому солодові і квіткові ноти.

Наступний The BenRiach Port Wood Finish 15 y.o. - спочатку дуже різкий, але приємний та густий, інтенсивний солодкий аромат з нотками горіхів і сухофруктів. Після такого потужного аромату смак не просто продовжує цю багату гаму, а сильно її посилює деревними відтінками. Насичений і чудово збалансований віскі.

Перейшли до віскікурні з регіону Хайленд - GlenDronach, яка славиться віскі зі 100% витримкою в бочках з-під іспанського хересу. Оскільки споживання хересу у світі зменшується, то і виробництво цього продукту зменшується, що веде за собою наслідок - подорожчання бочок з-під хересу і їхне кількісне зменшення. Але віскікурня якраз багата цим - близько 20000 бочок з відбірних зразків хересу.

Віскі GlenDronach Revival 15 y.o., названий так на честь відродження віскікурні, вразив неймовірно насиченим ароматом  з нотами патоки, ірису, апельсина, шоколаду, горіха і ванілі. Смак динамічний, повний, густий, з нотами шоколаду, кави, ірису і патоки. Післясмак неймовірно приємний і тривалий. Цей віскі став фаворитом вечору, не зважаючи, що наступною позицією був GlenDronach Allardis 18 y.o., який в ароматі мав солодку, вершкову помадку і нотки тростинного цукру. В смаку розвиваються нотки фруктів і кислої вишні, що додають складність напою.

В підсумку хотілося б відмітити, що продегустовані віскі були різнопланові, індивідуальні і не схожі один на одного. Фініші мають свої негативні та позитивні особливості. Негатив в тому, що фінішом додають в аромат нові нотки і віскі виглядає, як загорнута в гарну огортку цукерка. Огортка може бути різною, але цукерка та ж сама. Через 10-15 хвилин аромат виходить і залишається класичний спейсадівський молт. Позитив - це спробувати таке амплуа віскі та отримати досвід, який є неоціненний. Фініші від The BenRiach - молодіжний варіант. Щодо GlenDronach - це добротний віскі для знавців та любителів. Всі на засіданні були згодні, що це віскі варто спробувати в житті, особливо Revival. При чому вартість не велика, як для такого молта.

 

Роман Пальна, шеф-сомельє Хмельницький