Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

01.12.2014

Подорожуючи Шотландією

У виномаркеті «Wine Time» в м. Хмельницький відбулось чергове засідання Віскі-клубу. Незвичним стало те, що теоретична інформація була підкріплена словами та враженнями очевидця. А саме одного з учасників Хмельницького Віскі-клубу, що ще зовсім нещодавно здійснив мандрівку материком та островами Шотландії. Вадим Бондар , саме так звати нашого героя, вже не вперше відвідує цю чудову країну та своїм прикладом показує наскільки близьким можна бути до такого напою як Віскі.

Нами були продегустовані наступні позиції:

  • Blair Athol Flora&Fauna 12 y.o.
  • Dalwhinnie 1992 Distillers Edition
  • Oban 1995 Montilla Fino Finish- Distillers Edition
  • Edradour 10 y.o. Chateauneuf-du- Pape Cask Finish

Наша подорож розпочалась з Blair Athol, одного з найстаріших лікеро-горілчаних заводів в Шотландії. Заснований він в 1798 році Джоном Стюартом і Робертом Робертсоном неподалік від мальовничого містечка Пітлокрі. Потім завод припинив виробництво і був закритий до того моменту, поки його не перекупив Джон Робертсон. Джон повністю відновив виробництво в 1825 році і запустив перший випуск чудового віскі , який за короткий час знайшов своїх любителів не тільки в місті Пітлокрі, а й за його межами. Після Джона змінилося ще дуже багато власників компанії, поки в 1933 році завод знову не закрився у зв'язку зі смертю його останнього власника. І нарешті, в останній раз цей завод перекупила компанія Arthur Bell & Sons Ltd в тому ж 1933 році. Компанія стала належати Артуру Беллу (Arthur Bell), але виробництво не було налагоджено, завод стояв на реконструкції. Виробництво було запущено тільки в 1949 році вже з новим, покращеним обладнанням. З моменту відкриття завод став дуже популярний  і це підштовхнуло нового власника на розширення заводу. У 1973 році до існуючих двох цехів заводу було підлаштовано ще два невеликих цеха. 1998 році власник заводу Blair Athol і компанія UD більш відома, як Guiness Group, об'єднали свої сили і стали просто гігантським Світовим промисловим виробником віскі. Зараз в їх володінні майже 30 великих відомих заводів, у тому числі і завод, на якому виробляється шотландський віскі Blair Athol. Виробництво є відкритим для відвідувачів, люди можуть вільно прийти і насолодитися переглядом процесу виготовлення улюбленого віскі.

Blair Athol Flora&Fauna 12 y.o.

Аромат – вершковий крекер, імбир, трішки хересу, цукати(лайм).

Смак – злегка обсмажений горіх, фруктові відтінки з неймовірною свіжістю.

Післясмак - не сильно тривалий, ніжний.

Оцінка - 85.

Наступним нашим пунктом стала дистилерія Dalwhinnie,що знаходиться в самому серці Хайленду . Розміщена вона на висоті 327м. над рівнем моря, в безлюдному краї, відкритому всім вітрам. Джерело Allt t'Sluic, з якого береться вода для віскі Dalwhinnie, стікає до винокурні з 600 метрових пагорбів через залежі торфу. Це найбільш «високогірна вода», що використовується для шотландських віскі. У перекладі з гельської слово Dail-coinneeamh, від якого пішла назва винокурні, означає «долина зустрічей». Тут в 18 столітті залишалися на ночівлю люди, що відправлялися з півночі на південь, через пагорби, на головні ринки і ярмарки країни, де і зустрічались з тими хто повертався назад. Винокурню заснували в 1898 році три досвідчених у алкогольному бізнесі джентльмена: адвокат Джон Грант, землемір і архітектор Алекс Макензі і бакалійник Джордж Селлар. Місце було вибрано вдало. Проте, ні наявність джерела з відмінною водою, ні запаси торфу, ні близькість до головної північної дороги не вберегли Dalwhinnie від багато разового закриття та реконструкцій. Зараз винокурня Dalwhinnie створює прекрасний віскі, завойовує престижні міжнародні нагороди, і водночас є метеорологічною станцією.

Dalwhinnie 1992 Distillers Edition

Аромат – морська сіль, сухофрукти, ізюм, червона смородина, мускатний горіх.

Смак – маслянистий ,горіховий, легкий.

Післясмак – середньої тривалості.

Оцінка - 83.

 Особливої уваги заслуговує дистилерія Oban. Заснована в 1794 році братами Х'ю, Джоном і Джеймсом Стівенсон. Компанія залишалася в надійних руках представників родини Стівенсон аж до 1860 року. Потім настали часи змін, і вона змінила досить велике число власників. За період з 1883 року по 1887 рік завод був модернізований та реставрований паном Вольтером Хіггіном. З 1931 року по 1937 рік і в період з 1969 року по 1972 рік завод мовчав, і на ринок не було випущено жодної пляшки віскі Обан. В кінці 1960-х років - початку 1970-х років завод був знову  запущений. Тому вже в 1972 році гурмани змогли відкоркувати першу пляшку  після довгого «мовчання» підприємства. Що ж до місця розташування , то вона знаходиться в самому центрі великого, метушливого міста Шотландії - Обан, яке також називають «воротами на острови». Що стосується самої дистилерії, то вона побудована у формі невеликого амфітеатру, що нагадує римський Колізей. Також вона є однією з 14 підприємств в Шотландії, на яких використовують так звані «теплі діжки» для охолодження спиртів.

Oban 1995 Montilla Fino Finish- Distillers Edition

Аромат – груша, мед, апельсин, морська сіль, легкий димний тон.

Смак - солоний злегка торф'яний. Карамель, марципан.

Післясмак - відносно тривалий, з приємним медовим фіналом.

Оцінка - 88.

Останнім пунктом на мапі цього вечора стала загадкова та одна з найменших винокурень Шотландії – Edradour. Збудували її місцеві фермери в 1825 році, а в 1922-му купив Вільям Уайтлі. Він був переконаний, що у провадженні місцевого віскі нічого не потрібно міняти, і висока якість зробила Edradour ключовим компонентом бленда Kings Ransom, який в 20-і роки ХХ століття вважався вишуканим і дорогим. Поруч з дистилерією тече струмок з надзвичайно чистою і прозорою водою, що падає каскадом на темні скелі. Пофарбовані вапном білі стіни винокурні, її червоні двері і численні будови , в поєднанні з Шотландською природою , створюють унікальний по своїй мальовничості пейзаж. Залишається тільки додати, що усі процеси  здійснюється вручну всього лише трьома робітниками, а перегінні куби - найменшого об’єму, що тільки  допускаються фіскальними службами.

Edradour 10 y.o. Chateauneuf-du- Pape Cask Finish

Аромат – перший ніс яскраві медичні тона, далі сушена полуниця, масло льону.

Смак – дуже ніжний ,фруктовий, з натяком на оливкову олію.

Післясмак – зігріваючий дуже тривалий та лагідний.

Оцінка - 88.

Звіт підготував сомельє виномаркету «Wine Time» в м.Хмельницький - Дозінський Артем

З Днем народження, WINETIME в Івано-Франківську!
З Днем народження, WINETIME в Івано-Франківську!