Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

04.09.2012

Засідання Whisky Club у Хмельницькому 17.08.12

Порівняння острівних віскі (Оркні, Мулл, Скай, Жура).
Засідання Whisky Club у Хмельницькому 17.08.12

Дегустаційна карта:

  1. Віскі Connoisseurs Choice Jura 1995
  2. Віскі The MacPhail's Collection Highland Park 8 y.o.
  3. Віскі Connoisseurs Choice Ledaig 1990
  4. Віскі Talisker 18 y.o.

Першим вступив віскі 14-річної від незалежного ботлера Connoisseurs Choice Jura 1995. В ароматі яблуко, груша, нотки цитрусових (апельсин, лимон), цукати. З часом розкриваються тони мускатного горіха і смаженого мигдалю. Дуже жіночне та літнє віскі. Саме жінкам сподобалося найбільше. Та і взагалі віскі з острова Жура завжди відрізнялися від всіх інших занадто спейсайдівським характером. Смак дуже легкий, сухий, з відтінком пряного яблука, свіжістю апельсину. Післясмак не довгий, фруктовий, але злегка солонуватий - натяк, що віскі саме острівного походження.

Whisky Club - 87 балів

The MacPhail's Collection Highland Park 8 y.o. також незалежного ботлера, з острова Оркні виступив другим. Легкий, свіжий, у ароматі виражений мигдаль (адже витримка в бочках з-під хересу), а також натяки на квіти, де гарно відчувається гвоздика. У смаку також мигдаль, солонуватість та свіжість. Дуже солодкий стає з часом. Післясмак гречаного меду, середньої тривалості.

Whisky Club - 88 балів

Винокурня Ledaig в даний час відома як винокурня Tobermory та має цікаву історію. Вона кілька разів змінювала господарів і періодично не працювала. У 1993 році придбана компанією Burn Stewart Distillers, яка відновила виробництво віскі Tobermory, але солод для нього в оновленому варіанті взагалі не коптиться на торф'яному диму, а вода, яка використовується для приготування браги, торф'яниста. Лише кілька разів на рік віскікурня робить вигін з браги, приготовленої з копченого солоду, але цей віскі витримується окремо для того, щоб надійти в продаж під ім'ям Ledaig. Отже, наступний віскі - Connoisseurs Choice Ledaig 1990. Витримка 19 років у бочках з-під хересу та бурбону. Припускалось, що тут буде чітко виражена торф'янистість, йод та солоність (на основі попередніх дегустацій Ledaig), але не тут то було. Торф'янистий віскі з часом втрачає свою силу і набирається більш глибоких та збалансованих ароматів, які розкриваються з новою силою кожну хвилину. Це віскі, дегустуючи приносить понад 70% задоволення від аромату і 30% від смаку. В ароматі свіжесенька тепла випічка з кунжутом, аромат польових маків. Розвивається аромат у сторону земляних ароматів - скирта сіна, трава, мокрий чорнозем. Гарно і навіть несподівано. Смак збалансований, з квітково-фруктовим букетом. Післясмак довгий та різноплановий. Спочатку відчувається липа, яка згодом трансфорумується в солодкість, яку описати не можливо.

Whisky Club - 92 бали

Після Ledaig ми думали, що вже кращого сьогодні не буде, але ще залишився острів Скай з віскі Talisker 18-річної витримки від компанії Діаджео. Пікантний торф'яний аромат з нотками морської солі, димна солодкість в поєднанні з ароматами солоду. Смак комплексний. Багата солодкість сушених фруктів, сильна димність, сильні аромати ячменю та солоду. Потім виникає відчуття тепла і сильний приємний післясмак. Також дуже гарний зразок, який запам'ятовується.

Whisky Club - 93 бали

 

З Днем народження, WINETIME в Івано-Франківську!
З Днем народження, WINETIME в Івано-Франківську!