Блог Інтернет-магазин
Новини

Дізнавайтесь новини зі світу смаків, а також актуальну інформацію про події та спеціальні пропозиції у WINETIME!

09.07.2012

Чергове засідання Whisky Club Wine Time Хмельницький 6 липня

Чергове засідання Whisky Club Хмельницький відбулося 06.07.2012 у дегустаційній залі виномеркету Wine Time.
Чергове засідання Whisky Club Wine Time Хмельницький 6 липня

 

 

 

 

На засідання було винесено лінійку віскікурні Cragganmore: 

  1. Віскі Cragganmore Distillery Cragganmore 1993 Distillers Edition
  2. Віскі Duncan Taylor Dimensions Cragganmore 2000
  3. Віскі Duncan Taylor Dimensions Cragganmore 1997
  4. Віскі Dewar Rattray Cragganmore

Віскікурня Cragganmore була побудована в 1840 році на річці Спей, поблизу міста Ballindalloch. Вона мала чимало переваг: поблизу знаходиться власне джерело води (струмок Craggan) та залізна дорога для транспортування віскі. Завод був досить добре обладнаний. У 1869 році на цій винокурні став виробляти віскі знаменитий Джон Сміт, який працював керуючим на винокурнях Glenlivet і Macallan. У 1920-х роках нащадки Сміта продали винокурню корпорації White Horse, сьогодні бренд входить в портфель Diageo. На відміну від інших винокурень Шотландії, Креганмо практично не зупиняла свою роботу, за винятком періодів реконструкції обладнання. Тут виробляється невеликий обсяг віскі (близько 1,6 млн літрів щорічно), велика частина якого йде на виробництво блендів (у тому числі White Horse). 

Віскі Cragganmore  Distiller’s Edition 1993 виступив першим. Віскі цієї винокурні входять в шестірку "Classis Malts of Scotland". Колір насичений, янтарний, одразу видно, що витримка була в винних бочках (в данному випадку з-під портвейна). В ароматі ярко виражена кульбаба, мед і нотки ванілі, які проявляються пізніше. Смак приємний, трішки хлібний, але з відтінком меду акації. Приємний, трішки димний післясмак, але він швидко зникає. Загалом гарне питке віскі без сильної спиртуозності.

Whisky Club - 83 бали

Наступним виступив віскі від негоціанта - Duncan Taylor Cragganmore Dimensions 2000 - розлив 2012 року. У Дункана Тейлора лінійка Dimensions з"явилася в 2012 році. В ароматі перезрілі фрукти (банан, персик), з розвитком розкривається мокра тирса, дещо відчувається скошена трава. Смак терпкої дикої груші (в народі звуть "дичка"). Травянистий післясмак зі жгучістю червоного перцю. Через цінову політику зразок найменше оцінили, висловили схожість з італійською граппою та ямайським ромом.

Whisky Club - 65 балів

Віскі Duncan Taylor Cragganmore Dimensions 1997 був третім. Аромат розкрився з нотами свіжої мяти, евкаліпту, можливо також зелених фруктів (яблуко, лайм). В смаку фруктове желе, мармелад, приємна свіжа гіркота грейпфрута, свіжість лимону. Фініш середньої тривалості зі свіжістю лимона і гірчинкою червоного грейпфрута. Одне з найцікавіших літніх віскі. Три роки різниці з попереднім зразком, а вже як себе це віскі поводить! Всі це відзначили. Так само провів паралель, порівнюючи дівчину в 16 років і в 18 :) Від себе додам, що хоч я і противник того, щоб додавати лід та газовані напої, але тут так і хочеться ще його доохолодити декількома кубиками льоду і вийти на пляж :) У оцінці цього віскі також відіграла роль цінова політика.

Whisky Club - 78 балів

Останнім спробували віскі також від негоціанта Dewar Rattray Cragganmore Cask Collection бочкової міцності 59,8% і витримки 14 років в бочках з-під бурбону. Він вразив! При такій міцності ніс можна засунути повністю в бокал і не відчути спиртуозності! Аромат розкрився глибоким солодовим відтінком, цитрусовою свіжістю, ірисом. Смак густий, сильний, можна сказати, що "жирний" з цитрусовими та спеціями. Це віскі хочеться "жувати". Післясмак довгий та інтенсивний, трішки перчений чорним перцем. Якщо виробник випускає віскі бочкової крепості, то це значить, що з ним можна гратися, додаючи мінеральну воду і доводити його до того стану, який саме подобається Вам! Ціле поле для дій! Отже додали кілька крапель води. І тут аромат вибухнув фруктовістю банана, персика, манго, абрикоса, хоча став менш інтенсивним. Смак став повним, об'ємним, ще більш жирним. Післясмак залишився таким же довгим, але вже відчувалися дубові нотки.

Whisky Club - 85 балів

З Днем народження, WINETIME в Івано-Франківську!
З Днем народження, WINETIME в Івано-Франківську!