укр рус eng

Вина. Сезон "Осінь-зима"

До списку
Вина. Сезон
25.10.2017
Молода осінь змарніла, тож приємне залягання в сплячку після роботи та навчання таке спокусливе. Однак ми знайшли спосіб вберегти вас від сірої нудьги – дістати вина. Такого, яке тепло обійме у холоднечу та освіжить емоції.

Ось невеличкий путівник або ж напівмарафон-знайомство з сортами винограду та похідних від них вин, які геніально розбавляють холодні смутки сезону "осінь-зима". Наполегливо рекомендуємо не зависати на одному вині, а виходити з зони комфорту.

Vermentino

Цей сорт культивується в Італії. Він білий, але не поспішайте перестрибувати очима далі, дайте йому хоч і не великий, але шанс виявити чарівність і подолати стереотип про білі вина в холодну погоду. Почнімо з того, що не існує чіткого набору правил, які б обмежували споживання білих вин восени та взимку. Верментіно цінується за свій веселий норов та надмірність квітковості. Вечірка у келиху гарантована, хай би у що ви були вбрані, – смокінг, коктейльну сукню чи нічну сорочку. Обіцяємо м'якість, ніжність і маслянистість (за умови витримки в дубі, звісно). Морепродукти, легкі салати та сири самі запропонують свій супровід.

Barbera

Йти далеко немає потреби, адже ми знову з Італією. Барбера займає друге місце за посадками на цій сонячній землі, після Санджовезе, звичайно. (Якщо ваш пріоритет у червоному – "некислість", то сміливо переходьте донизу.) Таніни елегантно огортають, зайва фруктовість не заважає. Типова ароматика для Італії: вишня, слива, варення з темних ягід. Про витриману в дубі барберу говорити можна довго. Тут маємо і повну ложку кориці, і банку какао, ну і лакриця дає про себе знати. Оксамитовість і тепло можна вдало поєднувати з м'ясом на грилі та навіть додатковим соусом. Зрештою, – пасуватиме до всього, що залишилось після вчорашньої вечері.

Гренаш

За такої прохолоди компанії тільки одного гарячого друга можна прагнути – пряного та теплого Гренашу. Його запросто можна відшукати в ассамбляжі з сортами з далекої Долини Рони: Мурведром, Сирою. Сам Шатоньоф-дю-Пап складається з цих інгредієнтів. Абсолютні фаворити сорту культивуються в Іспанії та Новому Світі. Виноробам першого притаманно додавати до них Миру та Каберне. У підсумку виходять фруктові бомби, сповнені темних ягід. Тут навіть не ліньки вирушити в картографічний танок і уточнити, що найкращі зразки виготовляють у Риосі та Пріораті. Щодо гастрономічних поєднань, то смажена яловичина та макаронні страви зроблять свою справу.

Каберне Фран

Достатньо відомий Каберне Фран активно долучається до створення бордоських блендів. Він ще й батько Каберне Совіньйона та й взагалі – молодчина. Саме час відзначити Каберне Фран як соліста. Вирощують це вино у всьому світі. В келиху – насичені ягоди, перець, кислотність, але в міру. Та й сама кислотність дозволяє поєднуватись з багатьма стравами, сповненими спецій та зелені.

Пінотаж

Актуальна до сезону і Південна Африка. Там звідусюди – густа дикість. Сорт Пінотаж – візитна картка ПАР. Побачив світ він у результаті одного з численних експериментів над Піно Нуаром. Вино виявилось густим і кавовим. Бочка дає багато животини та ягід. Як результат – неймовірно універсальна річ – і до вечері чудовий супровід, і просто так на самоті складе гарну компанію та не набридне. Холодної ж пори відігріє після вітряної та дощової вулиці. Запам'ятайте: келих вина з Пінотажу замінює один шар вовни на вас. Тож грійтеся, як вам імпонує.

Автор: Max Fisher