укр рус eng

Що таке біодинаміка і органіка.

До списку
Що таке біодинаміка і органіка.
04.01.2018
Гід по винах за рецептами наших бабусь. Біодинаміка, органіка у вині? Не чули про таке? І не дивно: не кожен сомельє може про них розповісти, а тим більше - пояснити різницю. Але ми постараємося розкласти все по поличках.

 

 

Біодинаміка
Біодинаміка щось на зразок всесвітньої змови сільських божевільних, свого роду секта. Вперше це поняття ввів Рудольф Штайнер близько ста років тому.
Georg Breuer. Німеччина.”

Біодинаміка  - універсальний сільськогосподарський метод, який застосовують не тільки для виноробства, але і для решти сільського виробництва. Він полягає в гармонізації процесів з біоритмами природи, максимально використовуючи енергію води, світла, землі та повітря.

Celler Credo Aloers та Celler Credo Miranius. Іспанія. Біодинаміка

Заборонене використання синтетичних добрив і ГМО. З дозволених (і обов'язкових) - гній, витриманий в коров'ячому розі. Максимум ручної роботи та ніяких машин: навіть сьогодні виноградники орють на конях.

Адепти біодинаміки узгоджують більшість процесів - посадку, удобрення, збір - з фазами місяця, до ґрунту ставляться як до живої істоти та навіть добрива готують з урахуванням біоритмів.

 
Kuentz-Bas Gewurztraminer Grand Cru Pfersigberg Trois Chateaux та Kuentz-Bas Auxerroirs Trois Chateaux. Франція. Біодинаміка

Як відрізнити біодинаміку на полиці?
Орієнтуйтеся по сертифікату. Найвідомішими вважаються Demeter і Biodivin. Важливо, що сертифікується сам виноградник, а не вино. Смак біодинаміки яскравий, аромат чистий і інтенсивний, у келиху воно виглядає більш живим.


Органіка

Dominio de Punctum Finca Fabian. Іспанія. Органіка"

Органіка ближче звичайним людям. Її мета - отримати максимум користі від землі, без використання агресивних добрив. Головне - мати підтвердження про біохімічну чистоту землі. Якщо землю раніше використовували в сільськогосподарських цілях, значить вона удобрювалася неорганікою і знадобитися від трьох до п'яти років, щоб її очистити.

Попит на органіку поки невеликий, але вона поступово входить в моду, як і всі екологічно чисте. Якщо біодинаміка зумовлює ручний збір винограду, то органіка не вимагає цього.

Emiliana Novas. Чилі. Органіка"

Органіку можна впізнати за спеціальними сертифікатами: Єдиний сертифікат Європейського Союзу, AB (Agriculture Biologique, Франція), Usda Organic (США).

На смак вона свіжа, жива і виразна. Проглядається яскравий виноградний аромат, тому на особливостях терруара (комбінація ґрунту, світла, води, тепла) виробник робить окремий акцент.

Гід по винах за рецептами наших бабусь. 
Біодинаміка, органіка у вині? Не чули про таке? І не дивно: не кожен сомельє може про них розповісти, а тим більше - пояснити різницю. Але ми постараємося розклас