укр рус eng

Культура пиття: віскі

До списку
Культура пиття: віскі

Автор: Микола Ткачівський
26.09.2017
Віскі-етикет, правильні бокали, з льодом або ж чистий, поєднувати зі стравами чи пити самостійно? Це ж вас бентежили ці нюанси? А ми й запитали у Антона Матвіїшина – сомельє мережі та викладача WINETIME ACADEMY.

– Чи існують правила споживання віскі, тобто своєрідний віскі-етикет?

Я б не заходив так далеко та не використовував такі гучні слова для споживання алкоголю. Багато поціновувачів віскі, які обожнюють цей напій, однозначно будуть вимальовувати рамки, за які не можна або не рекомендується виходити. Однак, якщо людина п’є, дотримуючись всіх писаних і неписаних правил, але не отримує задоволення – гріш ціна цим правилам.

– Хіба не існує, наприклад, “правильних” бокалів для віскі?

Існують. Вони затверджені шотландською асоціацією віскі як найбільш оптимальні для споживання цього напою. Як б навіть уточнив, оптимальні для дегустації. Однак, власне для пиття, лідером і надалі залишаються різноманітні тумблери з категорії old fashion, хоча для дегустаційних цілей вони геть не підходять. А якщо ви на полюванні хильнули віскі із фляги, щоб зігрітися та розслабитися, правильно це чи ні? Все залежить від цілей, які й виправдовують засоби.Орієнтуйтесь за ситуацією – не прогадаєте.

– Поширене запитання – додавати лід чи ні?

Лід, кола, содова, тонік… Якщо вам так смакує – всі питання зняті. Головна проблема такого підходу у тому, що ви ризикуєте пропустити шедевральні речі, заглушивши їх вишуканий смак і аромат. Логічно, що самодостатній напій не потребує додаткових інгредієнтів.

– Для віскі є визначені тандеми зі стравами?

Стосовно гастрономічного поєднання, слід зазначити, що віскі – досить самостійний напій і його, здебільшого, використовують як аперитив для збудження апетиту або як діжестив, щоб поставити в трапезі логічну крапку. Однак, якщо ви не голодні, насолодіться віскі в чистому вигляді.

– Який ваш власний спосіб споживання віскі?

Якщо п’ю наодинці, то тільки в чистому вигляді та виключно серйозний скотч. Якщо в компанії – головне, щоб компанія була хороша.