Tasting Autumn

Back to list
Tasting Autumn
31.10.2017
Коли дні починають скорочуватись, а погода – показувати свій похмурий характер, у більшості з нас також виникає тяга до змін. Стає іншою сезонна кухня, відтак доречно змінювати й супровідні напої.

Усі знають про стиль «літніх» та «зимових» вин, проте є варіанти, які можна назвати перехідними. Адже восени хочеться чогось саме такого – коли вдень ми ще повністю насолоджуємось літнім теплом, а ранки та ночі віють прохолодою.

Зазвичай, більше білого та рожевого вина споживається у теплу погоду, а червоного та міцнішого – у холодну. Вересень – час для того, щоб посмакувати та відпустити освіжаючий «Совіньйон Блан» і легкі рожеві вина з Провансу. Це зовсім не означає, що пора попрощатись із усіма рожевими, просто виникає бажання поглибленого кольору, насиченішого аромату, коли на зміну вершковій суниці приходить дика малина, вишня, шипшина.

Для поціновувачів білого вина настає пора більш повнотілих представників ряду. Чудовим вибором буде келих «Шардоне», яке має золотавий колір і хлібні та горіхові ноти у смаку. Й не варто обмежуватись французькими представниками даного сорту – відкрийте для себе Новий Світ, вина Чилі, Аргентини, Каліфорнії. «Рислінг», що має здатність вдало поєднуватися з осінніми фруктами, наприклад, яблуком чи грушею, є одним із найбільш вдалих «перехідних» вин. Тому сміливо куштуйте різні варіанти – сухі та напівсолодкі – з його батьківщини Німеччини, або ж більш чистий і сухий вид напою з Нової Зеландії.

Щодо червоних вин, то осінь – це також хороший час, щоб оцінити вторинні фруктові аромати, які відчутні у старих виноградах, – чорносливу та ягід бузини, а не яскраву малину та полуницю. Для цього потрібно скуштувати келих, для прикладу, італійського «Прімітіво». Привабливими здаються димні нюанси та ноти «підліска», що будуть відчутні у чилійському сорті «Карменер», особливо якщо його хоча би кілька місяців тримали у дубовій діжці. Якщо вам до вподоби таніни – обирайте сонячну Іспанію, представлятиме яку сорт «Темпранільйо». Він порадує збалансованим, оксамитовим і стійким смаком, огорне нотами дуба, какао та сушених фруктів.

Загалом, краще обирати вино для цієї пори не за кольором, а за тілом, текстурою та структурою. Осіння кухня вимагає більш, так би мовити, повноцінних вин, тому не дозволяйте кольору вина заплутати вас цієї осені. Обрати саме ваш напій охоче допоможуть сомельє WINETIME.

Автор: Анастасія Недільська