Інтернет-магазин

Статті

Про все, що захоплює і надихає у світі смаків! Це територія неспішних розмов у форматі інтерв’ю, статей та оглядів.

31.01.2018

Тет де Муан - «Голова монаха»

Завжди цікаво спробувати щось нове, а особливо коли звичайний для нас продукт має незвичний вигляд. Саме таким продуктом є "Тет де Муан". Окрім особливої подачі, він має і дуже незвичну назву, адже "Тет де Муан" з французської перекладається як "голова монаха". А також він має незвичний спосіб нарізки, але про це пізніше.
Тет де Муан - «Голова монаха»

Отже, гордість Швейцарії виробляли колись монахи. У ті часи сир називався так само як і абатство на північному заході Швейцарії - Bellelay, а рецепт його приготування тримали під сімома замками. Легендарності "Тет де Муан" додає документ 1192, в якому згадується абатство і його надзвичайно смачний сир. А найперше детальний опис сиру з Беллейского абатства був зроблений у 1628 році. У XIX столітті Велика французька революція вигнала ченців, але місцеві жителі відновили виробництво сиру, назвавши напівжартома його «Головою монаха», адже спосіб нарізки асоціюється із постригом ченців, чим саме зараз дізнаємося.

Щоб оцінити смак сиру "Тет де Муан", дуже важливо його правильно нарізати. Для цього талановитий механік Ніколя Кревуазьє з кантону Юра, придумав жіроль - спеціальний пристрій, який перетворив нарізку сиру в захоплюючу гру: пелюстки трояндочки буквально «зішкрібають» з сиру за допомогою обертового ножа, готові сирні бутони обсипаються в тарілку, і саме те, як зішкрібають сир і нагадує постриг.

Сьогодні "Тет де Муан" випускають вісім підприємств у світі - в швейцарських кантонах Юра, Мюнстер, Кортеларі і Берн. По закінченню дозрівання виходять головки вагою близько кілограма, покриті коричневою шкіркою з м'якоттю світло-жовтого кольору і дуже щільною консистенцією. Тет де Муан відомий у світі своїм незвичайним смаком - ніжно-солодким, гострим і оксамитовим. Насичений ароматний букет з пряними і квітковими нотками відтіняє цей кулінарний шедевр.

Найкраще Тет де Муан подавати як окрему страву або вже нарізаними трояндочками прямо на плато. Багаті смакові якості Тет де Муана дозволяють використовувати його як головну страву або наприкінці трапези як ексклюзивний десерт. Можна додавати його і в гарячі страви, але безпосередньо перед подачею на стіл. Добре поєднується з базиліком, гілочками тархуну, виноградом, горіхами і медом. Сир компанують з сухими і солодкими винами, а також з джином і мартіні.

Обов’язково порадуйте не тільки свій шлунок, але й око цим швейцарським шедевром.

Автор: Роман Нищук

Офіцерські забави: заграємо з ігристим
Офіцерські забави: заграємо з ігристим
Чим більше вина — тим менше вина? Говоримо з...
Чим більше вина — тим менше вина? Говоримо з Borgo Conventi