Інтернет-магазин

Статті

Про все, що захоплює і надихає у світі смаків! Це територія неспішних розмов у форматі інтерв’ю, статей та оглядів.

23.02.2018

Як читати винну етикетку

Для одних вино – спосіб життя, інші ставляться до нього як до частини культурної традиції, але і одні й інші не проти краще орієнтуватися в винному світі. Вибрати пляшку, яка точно сподобатися і не розоритися при цьому, справа не з простих. Ось невеличкий лікбез для тих, хто хоче краще розібратися в таємницях винної етикетки.
Як читати винну етикетку

Головне правило: не звертайте увагу на дизайн етикетки. Що варто взяти з етикетки - інформація про країну, регіон або сорт винограду.

Якщо не хочете отримати дешевий продукт, невідомого походження, то зверніть увагу на наявність «року народження». Втім, просте вино - не таке погане рішення. До нього менше вимог: не важливий рік врожаю або регіон виробництва. Воно більш доречне в разі великого сімейного застілля на задньому дворі. Немає сенсу відкривати пляшку видатного вінтажу, якщо не вдасться оцінити всі тонкощі смаку.

На лицьовій або задній етикетці обов'язково має бути зазначений сорт, будь то «сіра», «каберне совіньон», «мальбек» або «рислінг». Є й винятки, як у випадку з Францією, коли вказувати сорти необов'язково. Хоча не від кожного французького вина ви отримаєте задоволення, тому поки ви не дуже впевнено дивитесь поруч з полицею Бордо або Бургундії - віддайте перевагу іншим регіонам.

Пристойне вино обов'язково розповідає про місце походження: його регіон або зона виробництва («аппелласьон»). Кожна країна має відомі місцевості: Ріоха в Іспанії, Бордо і Луара у Франції, Мальборо в Новій Зеландії. Якщо регіон не визначено, то вино, швидше за все низької якості.

Щодо країн - вина з Франції дорогі тільки тому, що вони французькі. Інші європейські вина також страждають від зайвих накруток. Зверніться до країн Південної Америки, Новій Зеландії - з них можна вибрати вина краще європейських за співвідношенням ціна-якість.

Витримка надає вину округлості та здатна згладити смак. Зрозуміло, і ціна таких вин буде вища. Мова зазвичай йде про дубову бочку, але допускається і сталева ємність. Деякі сорти винограду не уживаються разом з дубом. Якщо ваш стиль - це легкість і свіжа фруктовість, то витримка не так важлива.

Виробники з більшості регіонів підкреслюють якісні вина формулюваннями, як наприклад в Ріосі, Іспанії, де позначення Crianza означає витримку не менше ніж рік в дубовій бочці. Це ж може означати, що вино було витримано певний час, а для виробництва використовувалися кращі ягоди з усього врожаю.

Також не обходитися і без країн, для яких написи «Reserve / Crianza» не закріплені на законодавчому рівні та нічого не значать, а існують лише в якості маркетингових прийомів для неуважного споживача. Зазвичай грішить цим Франція і Чилі.

Не полінуйтеся прочитати контретикетки, її часто пишуть зрозумілим рідною мовою. Там вказано сортовий склад і кількість цукру, щоб розуміти наскільки вино сухе.

Чим більше вина — тим менше вина? Говоримо з...
Чим більше вина — тим менше вина? Говоримо з Borgo Conventi